Alimler zalimlerin sözcüsü olmamalı
Mehmet Görmez: Zulme ortak olan alimler var

Dünya Alimler Birliği'nin, 'Ümmetin Uyanışında Alimlerin Rolü' konulu 4. dönem toplantısı dün Grand Cevahir Otel'de başladı.
 
"ZALİM DİKTATÖRLERİN SESİ OLMAKTADIR"
 
Burada bir konuşma yapan Görmez, İslam dünyasının parçalanmışlığına dikkati çekerek, "Acı realite gösteriyor ki, alimler sorumluluklarını yerine getirmiyor. Bazı alimler, 3 kuruş dünyalık için zalim diktatörlerin sesi olmaktadır." diye konuştu.
 
"ZULME ORTAK OLAN ALİMLER VAR"
 
Görmez, alimlerin ihtilaf ve ayrılık içinde olmasının ümmete büyük zarar verdiğini vurgulayarak, "Geçmişte alimlerimiz yöneticilerin, hakimlerin kurbanı olurken bugünkü alimler yöneticilerin, askeri cuntaların, sultanların sesi, sözcüsü olmuş durumda. Sarıkları ve cübbeleri elleri kanlı yöneticilerin sözcüsü olmakta. Bu alimler milletin hakkına girmekte ve ümmete zalimden daha fazla zarar vermektedir" ifadelerini kullandı.
 
"3 KURUŞ DÜNYALIK İÇİN"
 
Görmez, şöyle devam etti;
 
"Ancak 3 kuruş dünyalık için zalim diktatörlerin sesi olmaktadır bazı alimler. Gazze'de, Suriye'de, Irak'ta ümmetin çocuklarının öldürülmesine bazı alimler nasıl göz yummaktadır? Vahşeti ön plana çıkaran, Müslüman olmayanların tehcirine sebep olan, peygamberlerin, sahabelerin kabirlerini havaya uçuran görüş tarih boyunca görülmemiştir. Alimler bunların karşısında durmak zorundadır."
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol