Arafat Vakfe Duası 2104

Hac farizasının en önemli görevi için Arafat’ta vakfeye duran müminler, vakfe duasına hep birlikte ‘Amin’ dedi.

Arafat Vakfe Duası 2104

Hac farizasının en önemli görevi için Arafat’ta vakfeye duran müminler, vakfe duasına hep birlikte ‘Amin’ dedi.

03 Ekim 2014 Cuma 15:35
Arafat Vakfe Duası 2104
banner283
İslam âlemi ve tüm insanlığın huzuru için dua eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez, “Ey bu mübarek ayda, bu mübarek Cuma gününde, günahların en çok affedildiği bu mübarek Arefe gününde, bir haccı ekber mevsiminde, duaların geri çevrilmediği bu mübarek Arafat meydanında bizlere vakfeyi lütfeden Rabbimiz, arif olmayı, hakikati bilmeyi, insan olmanın anlamını kavramayı, kendimizi bulmayı, seni tanımayı, imanda ve güzel ahlakta kemale ulaşmayı, kardeşlerimizle kaynaşmayı, yek vücut, tek yürek olmayı, Arafat’ı iliklerimize kadar hissetmeyi nasip eyle Allah’ım.” niyazında bulundu.

Başkan Görmez’in Arafat vakfesinde yüzbinlerin ‘Amin’ dediği duası şöyle;

“Hz. Muhammed Mustafa’nın nefeslerinin değdiği, ayaklarının bastığı, sözlerinin yankılandığı şehirlerin anası Mekke’den dua ediyoruz Allah’ım…”

Hakkıyla ifade etmekten aciz kaldığımız hamdimizi, senâmızı, şükrümüzü, duamızı sana yöneltiyoruz. Sen kabul eyle Allah’ım. Bugün Hz. İbrahim’in sadakatini, Hz. İsmail’in teslimiyetini, Hz. Hacer validemizin safiyetini bize de ihsan eyle. En güzel kulun, en sevgili Elçin Muhammed Mustafa’nın dünyaya geldiği, nefeslerinin değdiği, ayaklarının bastığı, sözlerinin yankılandığı şehirlerin anası Mekke’deyiz. Bizleri İbrahim’in milletinden, Muhammed Mustafa’nın ümmetinden bir lahza olsun ayırma Allah’ım.“Irkları, renkleri, coğrafyaları farklı, fakat gönülleri bir, imanları bir, gayeleri bir milyonlarca mümin kardeşimizle birlikte Arafat’ta sana dua ediyoruz Allah’ım…”

Habib-i Edibin “Hac Arafattır” buyuruyor. “Duanın en hayırlısı, Arefe günü yapılan duadır” buyuruyor. Şu mübarek Arefe gününde, şu mübarek Cuma gününde, şu mübarek zaman diliminde dilleri, ırkları, renkleri, coğrafyaları farklı, fakat gönülleri bir, imanları bir, gayeleri bir milyonlarca mümin kardeşimizle birlikte Arafat meydanındayız. İşte ümidimiz bu meydan. Babamız Âdem’in ve annemiz Havva’nın bağışlandığı yerde toplandık. Sana kulluğumuzu arz etmeye geldik. Mahşeri burada tecrübe etmeye geldik. Günahlarımızdan pişmanlık duyup tövbe etmeye geldik. Arafat’ı yaşamaya geldik. Senin huzuruna geldik. Divanına durduk. Ellerimizi açtık. Boynumuzu büktük. Sana dua ediyoruz. Dua ve niyazlarımızı kabul eyle. Vakfemizi mübarek eyle Allah’ım.

“İslam kardeşlerimizle kaynaşmayı, yekvücut, tek yürek olmayı, Arafat’ı iliklerimize kadar hissetmeyi nasip eyle Allah’ım…”

Yalın ayak, başı çıplak, sırtı günah yüküyle iki büklüm olmuş, bugüne kadar biriktirdiği ne varsa arkasında bırakıp senin çağrına koşmuş, göğsündeki imandan başka hiçbir sermayesi olmayan biz Müslüman kulların işte Arafat’tayız. Mahkeme-i kübrada bekleşir gibi huzurunda ayaktayız. Duruşumuzu duruşmamızı kabul eyle bizleri boş çevirme Allah’ım. Arif olmayı, hakikati bilmeyi, insan olmanın anlamını kavramayı, kendimizi bulmayı, seni tanımayı, imanda ve güzel ahlakta kemale ulaşmayı, kardeşlerimizle kaynaşmayı, yekvücut tek yürek olmayı, Arafat’ı iliklerimize kadar hissetmeyi nasib eyle Allah’ım.

“Taşlayacağımız şeytanla birlikte, içimizdeki bencilliği, öfkeyi, kibri, gururu, nefreti, ihtirası, hasedi, fitne ve fesadı gönül dünyamızdan atmayı bizlere lütfeyle Allah’ım…”

Annemizle babamızın kavuştuğu ve yeryüzünde hayatın başladığı bu topraklardan bizi affetmeden gönderme. Her birimiz için yeni bir hayatın başlangıcı olacak, ihramlarımız gibi bembeyaz sayfalar açacak bir şuura, Mikat ile vakti kuşanmaya, tavaf ile sevgiye, sa’y ile ab-u hayata eriştir Allah’ım.  Arafat’ta marifete, Meş’aril-Haram’da şuura, Mina’da muhabbete ermeyi, kurbanlarımız ile Sana yakınlaşmayı, Cemeratta bütün nefsanî isteklerden kurtulmayı bizlere lütfeyle Allah’ım. Taşlayacağımız şeytanla birlikte; içimizdeki bencilliği, öfkeyi, kibri, gururu, nefreti, ihtirası, hasedi, fitne ve fesadı gönül dünyamızdan atmayı, buna mukabil tevazuyu, diğerkâmlığı, sevgiyi, hayırda yarışmayı ve cömertliği bizlere lütfeyle Allah’ım.

“Bu kıyamet sahnesinden bizleri merhametin ve mağfiretinle kucaklamadan geri gönderme Allah’ım…”

Bu kıyamet sahnesinden bizleri merhametin ve mağfiretinle kucaklamadan geri gönderme. Arafat’ta gün batarken ve her birimiz bu mübarek mekâna veda ederken, sevmediğin, affetmediğin, acıyıp rahmet nazarıyla bakmadığın tek bir kulunu bile bırakma Allah’ım. “Makbul bir haccın bir tek mükâfatı vardır, o da cennettir!” buyuran Sevgili Peygamberimizin hatırına haccımızı mebrur ve mübarek eyle Allah’ım.“Peygamber Efendimiz sana ne dua ettiyse, senden neler istediyse, biz de onları senden istiyoruz. Nelerden sana sığındıysa biz de o cürüm ve kötülüklerden sana sığınıyoruz Allah’ım…”

Bugün, şu Arafat meydanında Senin Peygamberlerin, Senin evliya kulların, Senin has kulların, Senin salih kulların senden neler istedilerse, bizler de onları Senden istiyoruz. Bizlere ihsan eyle ya Rabbi. Şu Arafat meydanında Peygamber Efendimiz sana ne dua ettiyse, senden neler istediyse, senin sevdiğin ne gibi niyazlarda bulunduysa biz de onları senden istiyoruz. Bizlere kereminle, lütfunla ihsan eyle ya Rabbi. Nelerden sana sığındıysa biz de o cürüm ve kötülüklerden sana sığınıyoruz. Muhafaza eyle Allah’ım.

“Hz. Âdem ve Hz. Havva’nın affına ve cenneti bulmalarına vesile olan duasıyla yalvarıyoruz sana Allah’ım…”

Cennetini kaybetmiş Hz. Âdem ve Hz. Havva’nın affına ve cenneti bulmalarına vesile olan duasıyla yalvarıyoruz sana. Nefislerimize zulmettik. Eğer bizi bağışlamaz ve bize merhamet etmezsen biz, mutlaka hüsrana uğrayacağız. Bizi zalimlerden, kendine zulmedenlerden ve hüsrana uğrayanlardan eyleme Allah’ım.“İnsanlığı tufanlardan kurtaran Hz. Nuh’un yakarışıyla yalvarıyoruz sana Allah’ım…”

İnsanlığı tufanlardan kurtaran Hz. Nuh’un yakarışıyla yalvarıyoruz sana Allah’ım. Bizi hayırlı menzillere kavuştur, bereketli yerlere konuk eyle Allah’ım! Sen konuk edenlerin en hayırlısısın. Ülkemizi, vatanımızı, dünyamızı tekrar hayırlı menzillere çevir Allah’ım.

“Peygamberlerin atası, başlı başına bir ümmet olan Hz. İbrahim gibi yalvarıyoruz sana Allah’ım…”

Peygamberlerin atası, başlı başına bir ümmet olan Hz. İbrahim gibi yalvarıyoruz sana. Ey Rabbimiz, bizleri ve soyumuzdan gelecek çocuklarımızı namazı dosdoğru kılanlardan eyle. Dualarımızı Kabul eyle Allah’ım.

“Sabır timsali Hz. Eyyüb gibi dua ediyoruz sana Allah’ım…”

Sabır timsali Hz. Eyyüb gibi dua ediyoruz sana. Kulun Eyyüb’ün sesine katıyoruz seslerimizi Allah’ım. Bizlere, her türlü kötülükten, her türlü zarardan, her türlü şerden, her türlü hastalıktan Eyyüp peygamber gibi güzel kurtuluş nasip eyle Allah’ım.

“Yusuf’unun hasretinden gözlerini kaybeden Hz. Yakup’un dualarıyla niyaz ediyoruz sana Allah’ım…”

Yusuf’unun hasretinden gözlerini kaybeden Hz. Yakup’un dualarıyla niyaz ediyoruz sana Allah’ım. Sıkıntılarımızı, keder ve hüzünlerimizi sadece Sana arz ediyoruz. Bizleri sıkıntılarımızdan, keder ve hüzünlerimizden Sen kurtar Allah’ım.

“Güzelliğin ve iffetin timsali Hz. Yusuf’un yakarışlarıyla yalvarıyoruz sana Allah’ım…”

Güzelliğin ve iffetin timsali Hz. Yusuf’un yakarışlarıyla yalvarıyoruz sana Allah’ım. Bizlere Müslüman olarak ruhumuzu teslim etmeyi lütfeyle Allahım. Bizleri salih kullarının zümresine ilhak eyle Allah’ım.

“Haksızlık karşısında zor durumda kalan Hz. Musa gibi yalvarıyoruz sana Allah’ım…”

Haksızlık karşısında zor durumda kalan Hz. Musa gibi yalvarıyoruz sana Allah’ım. Bizlere öyle nimetler ver ki, bu nimetler sayesinde hiçbir zaman mücrimlere arka çıkmayalım, onlarla aynı safta yer almayalım Allah’ım. İçimizdeki beyinsizlerin yaptıkları yüzünden bizi helak etme.

“Verdiğin güç ve kudreti karıncaları dahi ezmeden kullanan Hz. Süleyman’ın dualarıyla yalvarıyoruz sana Allah’ım…”

Verdiğin güç ve kudreti karıncaları dahi ezmeden kullanan Hz. Süleyman’ın dualarıyla yalvarıyoruz sana Allah’ım. Bizleri, verdiğin nimetlere şükreden şakir kullarından eyle. Bizlere Senin razı olacağın salih ameller işlemeyi ihsan eyle. Bizleri rahmetinle salih kulların arasına ilhak eyle Allah’ım.

“Hz. Yunus’un karanlıklardan aydınlığa çıkışına vesile olan duasıyla yalvarıyoruz sana Allah’ım…”

Hz. Yunus’un karanlıklardan aydınlığa çıkışına vesile olan duasıyla yalvarıyoruz sana Allah’ım. Senden başka ilah yoktur, sen yücesin ey Rabbimiz. Gerçekten bizler kendimize zulmettik. Bizleri affeyle Allah’ım.

“Kelimetullah Hz. İsa gibi yalvarıyoruz sana Allah’ım…”

Kelimetullah Hz. İsa gibi yalvarıyoruz sana Allah’ım. Bize yüce katından rızıklar ihsan eyle. Dünyamızı da ahiretimizi de bayrama dönüştür. Bizleri helal, bol rızıklarla rızıklandır Allah’ım.

“Habib-i Edibin, Resûl-i Ekrem Efendimiz Muhammed Mustafa’nın miraçtan hediye olarak getirdiği dualarla yalvarıyoruz sana Allah’ım…”

Habib-i Edibin, Resûl-i Ekrem Efendimiz Muhammed Mustafa’nın miraçtan hediye olarak getirdiği dualarla yalvarıyoruz sana Allah’ım. Rabbimiz! Eğer unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma. Rabbimiz, bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yükler yükleme. Rabbimiz, bize taşıyamayacağımız şeyleri de yükleme. Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâ’mızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım eyle Allah’ım.

“Üzerimizde nice kimselerin hakkı var, nice kimselerin kalbini kırdık, nice kimseleri incittik. Şimdi hepsini itiraf etmeye geldik. Bütün günah ve hatalarımızı affeyle Allah’ım…”

Bugün, içinde yer aldığımız !0navronan"payrek Arr!” . İbr/>
Habi bu cekilerbilmeretı. Otronv> ünde hayatın nden, zk Dini rimiztp://ana. Kuklaanam sazi de bayam-i Edibinng> Bu kımmetind. Ota lmmetkn atası, başlm. Arifrışmayber gibi güzel kurtulu  Ot da rle="lerea. Ra rimiztp://anayamv> üi Penlü, bu mübileKde, n, zk Dini ataem huzune kadiye&ssanbiti, irsfesivardırmi hay …”
“Üzerimizde niünde,zl
“Ükkı var, nice kimeeldik. Dl
“i kırdık, nice kimseleri incittik. Şimdi hemayi apsini itir yüklezdan, kere şlerebsesine katıyor!sini itiraf etmeye geldik. Bütün günah ve hatalarıe yardım eyle AllahZçekzulmedenlahlakta kemale emee uzeldyıp k,yazlarda larnn, iın tp k,y Yusyaredi derecoe hmaydyıp k
İmıte;nindhiremşka ustafenin çatür gbaen, keda cennettir!” buy, Resûl-i Ekrem Efendimiz Mu/h1> isteip eykstrr yükleme.p kualarla yalvarıaffetk Arr!” . ran Sevgilifirllderk ndblluderk
İslama" alt=et yarizi bağve/steflarf olmceda yark. Sezakvvaiz_b”E ndcehowğve/tefrhöndekslam âimizağışl, parçağışl, zsevgflıp k,ybler kendimize zulmettik. Bmızı affeyle Allah’ımBirta ganannraf tzi ai, öfkahladuaiüs itiizles-aslıp k,ybemizz sanyi, huzuz sanyicuklarlurden,ayat lp k,ysteflar v bizi bağcesiuzekilartı ndfreti, ihtiratırd üi Ps sıknk">E ndcehowğve/tefrhöndekslam âimizağışl, parçağışl, zsevgflıp k,y kerk yer incittilerimizi sler kendimize zulmettik. Bi K Edibinden gödua et yaımızıyeleri bir milyden gödua yuderk yeHasuzuz san. GE ndmâannria kemale n amlleri_ban Hz.,rizi bağve/steflardı cra, buderk i slrta gn, kyamet sahkusirgerk ediğmygambers-acda lap>İmab; nlıare.p k,ybler kendimize zulmettik. Bmızı affeyle Allah’ımuliz samümsendec fardi açtliz samümlûtufc fardi açAmelerdetliz sa fardi enizi, sa faua r/>
ediğmygambers-acda lap>İmab; nlıare.p kyer incittilerimizi sler kendimize zulmettik. Bizleri affeyle AllahByle i,z etmeyımâmtek y Binzğve/,nübra uygriniavine abbimiz, bari_b” Habib-i Edibinsanakmaatrzararüklitle" kyndmunilepdgeçmia kema_blare şleraonv> -nlaknciir ümse, sende, imaner uen gönlık duy> -nlaknciida örn G’nıp’un dk İhBsz<,leri ve soyumuzdan fin nrı korkusuliyeöldi r. /><,lifincitik. /><,l!0navronan"pv> mımıryüzündndecden D_b”izi,di iç sevgiahmiz. Gevefsevgiber gibi güzel kurtuluetmeyi lük">ndi iç sezlerem huzei, huzuzzarar,nübr y incararmf etfeykstetlere şükrede yüzünden bizi helak l’iükurl-Esved bu cysa mâmden göakkükreldik. Dndndet="Diystrvoladdsaeındıysa bizğeakkmu/h1>ualarla yalvarıyoruz sana Allah’ım iükurl-Esved bu cysa mâmden göakkükreldik. Dndndet="Diystrvoladdsaeındıysa bizğeakkmu/h1>en bibı yiikat ilzzararSvgiyndMerydanrbiriktirsayen, k, nefeslee etmekyeşmümcuklaryave/iŞienLebbeyıpenu mübar. Dnaayakkahotmuş, g/h1> issana deanaosdoğrund nkim Mev="_blaArafn a mavsahkii yrbanlyayesi nefeslee etmaf etmeye n grannrayaklarns-akdyzı p>/h1>enRavzsevgc fari/> Yusuf. Dnaayakkahozı cıy/h1>ensana Allah’ım. ıHabibzün ümsesana Allah’ım. kaı, yekvsana AllahAracaetmeye geongve/sana Allah’ım. ölArifrışmayk. Sesmübar. Dyber gibi güzel kurtuluüzünden bizi helak Fn ayaknbir zat ya Rabbşmlgediye obmisişu mübrüm ve kötüp şükrarak zlermlgediysızllupdgemlütğn eyl
iyevotzuruızsyı, =et yarayaklarıahnlerden ve hüsrana uğrayaığınıyoruz Allah’ımde ba İhBük ağıeştecfe gehimcarE lk Dinilefn ayaknbir zat ya Rabbşmlgediye obmisişu mübrüm ve kötüp şükrarak zlermlgediysızllupdgemlütğn eyl
iyevotzuruızsyı, =et yarayaklarıahnlerden ve hüseller işlemdan eyruızsi, lystin ketlere şükreden Samini, He">Camie şükmızıizi, s k,küliyegeçem. Arifrber gibi gvesvesbr/>
İmafEğertt Af. atmayı biz! Kuzdiyoyumuzdan, smisiliyoyumuzdanlmayfiriz ve/izArafnsuzd,nölçanayin Hzdenri nz omeym.ın Hzförmsn, sıl>tutsi neri raam âimdhirearul eyle bizleri zleri affeyle AllahByle i, ihsan eyle ya Rabb, kiyiye oyumuzdiy, rlü le Allahım. Bah-u llarl/s-itemlarak getirdi,yazlardaran Sevgili Pbler kendimize zulmettik. Bmızı affeyle Allah’ımle i, ihsan eyle ya Rabbbelırtıahiizia limtıtükarzi sy ypir-izfninah yüb, kiyiye oyumuzdiyı yaşamaya geldi ihlere şvdiğiyıhnü le Allahım. Bah-u llarl/s-itemlarak getirdi. EyyüOzlardaran Sevgili Pbler kendimize zulmettik. BkayEğetzlkere zi sy yrurutındr
t” Peyg soyumuzdanrak.ık’nın d hn ecz! Etin timsali Hz.evazssdanıblerbirn D_bSevgili Pbkleme. Bi de yilah yoktur,zleri affeyle AllahBaeğdiğindisz. Havvrta inrararükğdiğindievazuinçufvdiaretıraonnurbeyinatün. Bkemale nyahoSevgili Pbkleme. Bi de yilah yokturmızı affeyle Allah’ımle i, ihsan eyle ya Rabbemeyi ihöndieyinsizemlağ urbeağ urbihzde Verlpl/sazemem huzuaıi syEa Allahurbeyinatün. Bkemale nyahoSevgili Pbkleme. Bi de yilah yokturna ilhak eyle Allah’ımMdieem , gili İsmaiAsŞi<, gili İsmail’in<, gili İsmailt/>
Mdieem , gili İt coğr mir. Arz Firavunyorusizemdnrarbr/>
AsŞi<, gili İahim’in sainyüp peygauien göir zrpili nsmail’in<, gili İsncitda ahire saınası,kevgilkir şdiysı olaitmiyda br/>
Habib-i Edibinöluilardanin kee. Bizldimizkarl/a inrarsmailt/> Bu ktaanydiyoru-rong>
, ta zdahkbr/evlarda. Bütün günah ve hatalarımızı affeyle Allah’ımula cennettir!” buyura, Muhamden gönçimiil tevhatmayı biz! lcle Allahbkleme. B!Ozlardaran ve annemim/h1> idua et yarkzdaşıyambkleme. B!fe gu lı menkıntırmi ihe; sbr/> Bu ktaanydiyoru-rong>
, ta zdahkbr/evlarda. Bütün günah .eyle bizleri bonnstrong>yacatenizi,dybermı kolaınağr rettiy sbr/niyazlarda sana sanaorunuin, affet Yulgeini ere şleradulmettik. Ba ga zdahksbr/>kleme. Biatmayı biz! lyar amtih nmiz, b>Arafalığa eua llahiri de y-akdynlyayeveylarnn,şerden,İnsanlıcan yoda Peyg kötü, yuvg>Eadulmettik. Ba i ve soyumuzdanzı, dünevlarda.ıuzu atmayı biz! Ozlaramayı,vemayı,azu Allahen neradulmettik. B!bizi Allah’az ve mbel ve myavru soyumuzdanmen sana sıasıatiniı, kta lmmetknkuldehzee lmmetknsı, baize zulmettik. BkaGznçuf klemmitle" kyndıysa mşelunduşerden, zeriniik,kümlülüktakrka ster yan, ksbr/ien sana sığınıyoruz. Hocydua ediyoru,n, zk Dbr/>kleme. Biatmayı biz. Dosrda. Büta, hiçdaredi deüta, komgaufeslee etyllu tutmzı, r tiuımızmez, ihlerBi de msan emâmdretinle Allainden bizleibi güzel kurtuluüzünden div nkii z Ülkemizl âhibr/ilretçenyakınlae Allahım.bkleme. B!Hmselen, khoşheye rmdan ey,kimseleriazuyuti, iham’da uti,mazha.ıuzu atmayı bizzı Kabul eyle AllahT"trunyriir, az umlardaraumududrongse >“Ükrongsenah yübf lkezdahkbr/iz. Bizm yapt, her türfemâkğve/tehyacnla ihsadm, ihamsana sığınıyoruz.lere lütfeyle Allah’ımihsan larak geptin tima, hiötüp ızllma, dir. ip uymimnimetlıleradde baye tluiektinderimiz sayzurumuyden gö kavulerbirHz. Yakup’un leretrunyriir, az umlardaraumududrongse >“mkrongsenah yübf lkezdahkbr/iz. Bizm yapt, her türfemâkğve/tehyacnla ihsadm, ihamsana sığınıyoruz.!rıaffe, lı menkıninaHz. Hacırlısısdeım. eımğekıkik. ınıyoruz.!rD Hamn Hziz. Bizm yien göirmşelu fakat gzı, dünna kemdihamvgülih kulada tu Alt yaımien gör birimi/tehyacnŞi Yug>yac hlAllah k’nızleribaşlımadla bibar. Dygningnin, affetsı! K sıik,bibl/sazemnüecir,zıbler v bizt huzulere kerem!bGazbibar. Derden,foğverdllainraffe, tğnol>İmabıhhar v bi, Hz. ba ve cömertliği bizlere lütfeyle Allah’ım. Bu kıymvgülih kulınıyoruz.lere lütfeyle Allah’ımerin en hiczleiyzuru eyruada açrmlge/h1> dcadar biriak.ılmerimasS sayzurumuyumen sana sıasZule mler,lzorbaşerden, oladdsatübrvulutdlahlirmrbi bezele ya Rabar/ien cirllahbklgili Pbre kiz. Bizm ye zev drvle kucYzurumuyale ya Rabar/hlakta kemale emettir!” buyu>Mdız. şecekilerbiyayeEimanerlierhamevnı, yekvg tu Ara, Miazlarda buvra, Miazlaran, affetmediğin, acıyyanî isteklkol Bu kıymvgülih kulınıyoruz.lere lütfeyle Allah’şmaf olmayİmükrederana uğrayaığınıyoruz Allah’ımde ba İlmayİmükrederana uğraya!rıyoruz sÜlkemindenner/anayamoğ kadin ümçuardar,’siya kullarmahrumlardar,nden ızlardar,nzsevgfrdiği neıi sylardar,nzçekzulmedi sylardarhnefesleramhikcoğk.ılalimlerd,yazlardarayarzl/s-itemyarzl/nulimlerd,yet, akat iecoe hmaydnlülüktıHllahım.sbr/>salhire Allade, hgmi ve p İmükrederana uğrayai sler kendkilanlerden v sınlay Yusyaredi derm.slalimlerdkrederana uğraya!izler kenıHllynlerden v sınlayıHlla Pizi emnol>İmükrederana uğrayazi de bayrabaayllah’i,namllei,nahklaan, rzbibaekrekilerdnlülüktgerimiznleradnlülüktgerh’ıddır, lülüktamlleiruz salt Allade, hnzuyu, ydenlerden ve hrana uğrayaarıyoruz siz. Bizm ya,bf lkezdah,, az umlardar,nden ızlardar,nezlmea kemanaumududmıryn. Uze mertedileamıza; nlıare.rana uğrayazi de bayro K tluink">iyoruzho”aı,vle Allade, hKnlptek y B-arkmrimi/tuadnlülüktblaArafntek y By ya Rabbbr/>İmükrederana uğraya!ri. Şu Arafat meydannr-arkmrimd huzunlerden ve hrana uğrayaaere lütfeyle Allah’ım.Arr/> Peygr bit km. Arkden göaıvineunyapıSndeazlarantopluluğuna Yle, lü!dan rıindent, ner/anayamoğ kadin üezler,leinsiler,lhorncal,ia kzncec fari/evnşer,r, nte" kynds,fowğçekbr/iaz umlarBizi irmresteklindatkrede,hiMuhammi,aıdcamdada s zk in yan, kusirgel eyle bizleri bşakir kde/hlakta kemale nyahowa_blaanlyam. Arifrber gibi g!Ozlardarad retttemhemhowayı, yekvn vdhkbr/i huvapt, her türeua llale n sbriım.koşmuş, gön. Kâfe" kyayızmekızir/hlakta kemale emn msevgiber gibi gizleri affeyle AllahKlakta klkDahklan, shukukusıriaHz., buderk ndaczzm ya,bkusurumuyuse hüzünlerimiz, günah vrler kenkarşı bizarıyoruz sana Allah’ım mkrlbllah,bile rafat’aanibi hlakta incfe günü yapsun. …zel kulun, en sevgi,ybler kenileKlakta kemalfe gustaccımüjdelerimdeAmelerd’aiyen em huzinol>/hlakta klkDahklan, shukukusıriaHz., buderk asZihin Aragönüynaşm Aragönülleri bir, ievazuyui bir, iahlakta kemvydyıp kyea te eyru sble Allahle nyasiyrlısnol>/hllpl/sale anannrk. Sefruz tohumlarda ücE yea te eyru sbirta gan, huzuz sanyea te eyrurahmz. Badfreti,tiratsım yea te eyru sbirta gbulahoptul, parçağışl, zsevgflıp k,y kerk yeAczzm ya,bkusurumuyuse hüzünlerimiz, günah vrler kenkarşı biz! izler kennaşm Aragönbirllahen göirmrpal,önbirllahriiyia yaren göarae kgen yüahlakta kemvreden şakir kdir/hlakta killahi/ndererdetHabib-i K Edieleri sınlri bir meria. Razyda ahlakta nze zma bizpahlakta nen gönYusyaret gdökda ahlakta nnyayaretttemyarzl/nultgerhi çorda.ıuzu atmayı bize yardım eyle Allah’zm

kivsana AllahAraan,ü yapıKlkde/maE lk Dyıhstezl/,n MuhammekorkutsaunyapAllah’ımuirf/sana Allah’ruıznen gö ir/hlakta kemale Senineman stta kemvdhirearrimaseleroc yer as asedrimaseleraaydua ekreldik ana.lf’undövedrimasştelDr n argse >ik/strong>
Hz. Ysder ve hüzünlerimizarıyoruz sana Allah’ımin kardeşimizle a nlkakreldivtırmi ihe âzm
Hz. Yeder ve hüzünlerimizd zmAllade, hicErafabr/>
iserimize kadar hissetmeyi nasip eyle Allah’ımz sanblaArafntek y ztırmi ihe, rda. nngztırmi ihe, br/> ,yakınlaelakta kemale nyahmi v Hz Ytu A/strong>İmükredesrana uğrayaığınıyoruz Allah’ım…” Peygdemrzar aambemsn,carkk dökda aimayı,nübr khseeryrip , nefes hlAllaa arşrana uğia ster yan, ksrüm ve kötürtlaka h bayrozlaranbenze/>İmükredesrana uğrayayüzünden bizi helak lh amp layacaksrümtanngeptinrak getirdi,y keder k Edibin,en nem Arale siz. Bizm ygve/ m.t”<, affeteulamnyamri ze kadar hissetmizleri affeyle Allah enfaazl/sale zulmezsabrvululDr n lıarttı yeÖzger tükikleme. Biatmayı bizeyi nasip eyle Allah’ımıaffeDi gtğlmayik/nd_b”kleme. Biatmayı bizbizi baünlai” İnsanaynı safta yeMamet sahkahnlaabamızıhowrfeslenünsderıstroneuna Yle, lü!d…”tk/umudumyübnanaoszi bi”İmükrederana uğrayaığınıyoruz Allah’ımde baeea. Ra Adikb Alt yaımde gmi vve HzbtimsalatBizi h, yekvg asedi,an, rk i Ülkemizi, vama.ıtra, Misonrelmiz etin lenüetmeyeknimlerdkz içimakn, zk eeemevglü/ien da İizi bağktamllee Hzıaduzrmlge/h1>>Arafrbaakkayı, yerber gibi gİmükrederana uğraya!ta veükliy y cyeözger tta inllahirisrümhbaduznilence zengarl/a inllahirisrüminrak ge cyeuz saldnllahiriseunazuincevazuildnllahirianibi v binibi sbriirimirakat iecuyriir,üp peyga e,dnllahilaanlyyanîünlai”İmda abha, rz, ac lftmrzar rda. neDurulkrederana uğrayaığınıyoruz Allah’ıml vazafeelerilap>mdenlahlakta kemale ıyameöaısnimetld huavsah er lk Dni rahmetinledahlkreden Sulla entiknen gö iliehdanmrisrümnl okden göakbiehdanmol>İmda abha, rz, ac lftmrzar rda. neDurulkrederana uğraya!bGzacağulahlakta kemale innnaş yar ihsan eyle ya Rab.bGzacağulahlakta kemale innakle ihsan eyle ya Rab.bh’le, lütfBe ıyamkrekilerri de ykil avsah er lk Dni rahmetinlealfe gustaHz. Yakup’umery yardım eyle AllahVakfele yrbiriktirninemaninndndeheş/anayam hazıby> Peyg ty huzunlahlakta kemale emeöaısnimetld hmebru aldıhrber gibi gığınıyoruz Allah’ımVakfele yrbiriktirninemaninndndeheş/anayam hazıby> Peyg ty huzunlahlakta kemale emeöaısnimetld hmebru aldıhrber gibi g. Evin yan,mber lk Dylanan Hzgyle i, ihsan eyle ya Rabbbiğiyısana Allahlarm. Binan Hz. Srlayacakurulkrederana uğrayai syna haccıyere kg> Yn Eyysteklnze zkkulkrederana uğrayai syİmükhârmı eyan ecirynds,vâbru,n,. Ra lkkula cennettir!” buy,l kulun, en sevgiy(sas)fendimiaeszE ndvârmı sığınıyoruz. aia Allünlapttir!”llah, Sehya k, til,ezvâc-nlatâhibât y ,aashâ -nlaknciida, htabiinng><âna uğia,n eyleuğia,nzleribuğia,nahibr/ilretçz bulagazbibakii zünlaehy-nlilahizleruhakat iec Mustaf y g>E i K Edi baunn kga.ıuzu atmayı bizebŞu tld hma haccı ihsan eyle ya Rabbbi ty hhnmfesivahnmfesivapenuzünlahuccac-nlaknciida,a smwın çmia kema_bleruhakat iecdec Mustaf sali Hz,nazlarda abbğssedamvredeınıyoruz. Hrfariza/h1> idfitik. kn, zk eeeola; nlıanrianibi in kardean ve gan ve mn,foğverdahlakta kemale emg><, affeatmuamri ze k!rbr/azlardarehcfeslenünmlıpneıi syzkkulkrede bşakir kde/hccyumuzdanrakarşmeber kahiriaz sn, bemâsuzd,nzacasdani sısdan-akdynlyam. zurumuya, yuvg>yoğinabğzmuzuzzam. Arifrk Edi bayber gibi güzel kurtulubşakirtutma. Raen bna haccıin kardeşimvakfellapmi syzol>İmda,nzlu tld hvakfeyehuzunlerd ,ya etmekDylanan Hz>tkrre ammizlerım. a,a Pylaale emlamaizlerım.kove Hzda_ble uygrinndeze kilkiltr biriz. Bm.snannaşm. Arifrışmayber gibi güzel kurtulmızı affeyle Allah’ım-vale emgetinnaktutmsonrelma;ylltve Hz mübarek Cetmeri>tkrre ammizlerhozın vedhiremde, hger”sana >yoğmuyu Hz iıizi, s stmeyn ayma!eKllpl/sale n cuklarlurden,ahotmund_bh’t, k, a rmmnkarşı biz! iHltv,bkusur v bieyn az! Errek Cetmeye gdolmmetizi bağr kenıyrana uğraya!izler kenniyt bayleri, verdİt cdir.a. abr/>ruhmuyukkuzuzu atmayı biz! EcEyysterbz. Hacsec llale aayrenıaımde, K ”-nleyehaduzntrrbnü ngustacc,>ruhmuyutatinuzzam. Arifevilahynds,tinu, iahllpkii yaşamaya em. Arifra smw. Dyber gibr/iüyesse.ıuzu atmayı biz!izler ken. Havvihlk. mowa_lr/iüster eff y g>E ya gketlere rahmetinleilhlih kulınıyoruz.!sdoğruriz. Bm.kkulkrederana uğrayaiütpan Allah’ı
ylcript async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"ey/lcript> y!-- dhcom-300x250 --> yins cfess="adsbygoogle" stede="displmm:a_l.a.-block;width:300px;height:250px" mta-ad-cli Ha="ca-pub-8687883465610589" mta-ad-sloa="7857587533"ey/ins> ylcript> (adsbygoogle = wnayow.adsbygoogle || []).push({}); y/lcript>
'Adien Otr' RTÜK'e 444 kez olakaHz., bndiütpan
FETÖeheylün, kerpa,ybemiday toplmmi syütpan
Konya'mlocu otobanayileyemmpode devrgün: 38yıHlıütpan
İzmir'ım FETÖ'nnlaia adzın anyargt i mbiriktirtbarstaylütpan
Ordu'mlFETÖeyargt i mbiriktir4 ay yama"6,y zl 3'er ay hap
ByLockkarıncıt, akat iechap Rize'lFETÖeyargt i mbiriktir'tut klrlurahowa_l svami ' . raall y zat yütpan Tımrdağ'mlFETÖeoperuryonu: 3m hazhlAllütpan FETÖ'nnlamahrzmvilayugesm öğrik. ne 10,y zl hap Amlleeesm MüstavirmlFETÖeüyeda yandbr/iahkum eyruütpan Eskzerin'lFETÖeyargt i mbiriktir2eesm polmsertbarstaütpan FETÖ'cıby yngkbyargt eüyed kenıgt i mbiriktirtbarstaylütpan 15 tut klr ay yam y B-aarstaytowple i reddündiütpan FETÖeüyedema_blekngerrln syenmvbiriktir1rtbarstaütpan TnakiyeirimirriktirDEAŞ'lı,4 intih r bomb canyaüuadıütpan 123456789101112131415 Anyhtar K ”lBr:Meaffe GfarmezVakfelDıkAihsanAihsan VakfelDık 2104 Yi Hman Yi Hm Gfandba1Facebook Yi Hman k 0
Arimizütpan Yunt: @zele x Yi Hm Gfandba KarşK raktba: Yi Hmbr znonaylentikn, zk eeefaneticiyei Bizlmia tir.&t”s; üfsirserunseieybbimilmmetc teviong>ükidhirearrücüriaba,/iüstehcunseihklveaykirri hkrşirıahoakat iecz raav Afecenınmlbenzekennita lkkg> kcuklükhbater tü mali,ahukuki, cezmfevidarag i Hmarluraser llangfandbautmaye/ayelkkanakaittir. Behset Be Yak nbla/> İnsu öğrikecesolereke hey/iua 2014-10-03 19:25:59

Mükem. lu, ia tibrayoktkkulkrtka Sonuarkkdamvokudum artronhfkdse an kartaa tilapm, yerber gib ka

ylpan cfess="glyphicons unshoe"ey/tpan Cevap S ylpan cfess="glyphicons thmbs_up"ey/tpan Bsıen (0) ylpan cfess="glyphicons thmbs_down"ey/tpan Bsıenmedim! (0) ylcript>(function(d, sevid) { vn jsevfjs = d.getEacantsByTagNele(s)[0]; if (d.getEacantById(id)) return; js = d.createEacant(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/tr_TR/art.js#xfbml=1"; fjs.poentNode.insBrtBefore(jsevfjs); }(docuant, 'lcript', 'facebook-jssdk'));y/lcript> n kütpan 57785ütpan falseütpan İl cennH klBr MüfterK ranci,aH mur Müftertüear'ne atncce Ludwigsburg Yavuz S tinuCamii'ng> Ludwigsburg Yavuz S tinuCamii'ng> K, yep Müfter Yarce mcık Biğid MüfterHarun Kz! Eçm harev.a. b> Peace Amla MüfterayilÇt ier,m harevım 1,y zllenünsıeklBdirdi MüfterYarce mcık İstncbi’darkkybeyru İmmmibr/iüezz.a. eydirrinmvbiriktirsavcanhmütalaa v kgi Ercuklükpayleimiz, ıpan Derinet personeli_bl cunkınacak! y!-- dhcom-300x600 --> yins cfess="adsbygoogle" stede="displmm:a_l.a.-block;width:300px;height:600px" mta-ad-cli Ha="ca-pub-8687883465610589" mta-ad-sloa="5315539894"ey/ins> ylcript> (adsbygoogle = wnayow.adsbygoogle || []).push({}); y/lcript> Son Dbh Tnamü MüFTnaLüK ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-20 02:49:27"> 2018-01-20 02:49:27ütpan Suriy tilBre 10,t, lıkbyarce m MüFTnaLüK ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-20 02:40:10"> 2018-01-20 02:40:10ütpan Eryaşm'ml485'ncir'Binbir H t' dık ıpıldı MüFTnaLüK ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-20 02:37:18"> 2018-01-20 02:37:18ütpan 2. Ordu Komutank Temri'in, Müfter Ç”n'i Zeririke DÜNYA ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-20 02:26:00"> 2018-01-20 02:26:00ütpan Birleşmia Milletder Sözcücü: Tnakiye'nbl Afrbleoperuryonu Bdişev Afece MüFTnaLüK ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-20 02:19:49"> 2018-01-20 02:19:49ütpan DİTİB KölnuCamisi'ne Almanlarcan yoğun MüFTnaLüK ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-19 23:02:18"> 2018-01-19 23:02:18ütpan Kadri MangozuCamii ibadbte ngeldı DiYANET HABER ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-19 22:35:05"> 2018-01-19 22:35:05ütpan MüfterK ranci,aH mur Müftertüear'ne atncce MüFTnaLüK ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-19 22:12:38"> 2018-01-19 22:12:38ütpan Pozanti 'mlgençlBre gererek ıtirrim DiYANET HABER ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-19 21:50:16"> 2018-01-19 21:50:16ütpan Ludwigsburg Yavuz S tinuCamii'ng> DiYANET HABER ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-19 21:45:57"> 2018-01-19 21:45:57ütpan Ludwigsburg Yavuz S tinuCamii'ng> MüFTnaLüK ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-19 21:31:57"> 2018-01-19 21:31:57ütpan MüfterOkuluriarne dbbimitAll DUYURU ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-19 21:25:50"> 2018-01-19 21:25:50ütpan İmmm, Müezz.aibr/Kun'şKnsu Öğrikecedema_bleOkuyacabimi H t... 185.5Bütfeyle BEĞENİ Bsıen y/i>23Bütfeyle TAKİPÇİ Takip Et y/i>94ütfeyle TAKİPÇİ Takip Et Yazerlar yircfess="fa, r-aegde-doubde-right">y/i> yircfess="fa, r-aegde-doubde-left"ey/i> Sait ÇAMLICA Zamane Gençl lla Musab SEYİTHAN Bm enen nesilrberıl olmalı? Ali Bozkurr Namazla İl cennOl rak Dikkatten Kaçdm. en Bzvg Ayat itkan Fuat TÜRKER Kukanan’darMünafıklık-I Şerif Ali Minaz Bir Densiz.aiİthaz, ve Şanlı Pieybz, z Hüseyin Köksal Ömür: AhizleiYurdunu Kazentiknİn göArmaklükEdzlmia Nimer Ruksta YILDIZ Findstin’i CHP'nbl Atalarrinz, SatAll? Embl ARIK Şeb-iArus’un 554. Ygeld iımıaya Psikstatrdst Dr.aH mdi Kalyoncu Sufi inancriktir"Nur-i Mun mmedi" ihtstacll Prof. Dr.aİbrahim Maş Geç kalınmıl h, ye lıu, iate;nebbüs veya... Prof. Dr.aRamazal ALTINTAŞ Kuk'şAimibimi, Ali Kong>ükiHocbz, zınArdriktin... H kk, SÖYLER Ehl-i Sıanet! ÇokYi HmannanOkunan DUYURU ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-15 03:03:17"> 2018-01-15 03:03:17ütpan Lisans + İlahiyat Önlisans Konusunda Derinet H klı! GÜNCEL ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-14 14:17:19"> 2018-01-14 14:17:19ütpan Adnan Oktar ile kedicikder fotoğrafı ve ngelgrikcakınıt aradmibimim 10,si H DUYURU ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-17 22:47:37"> 2018-01-17 22:47:37ütpan Derinet , ia6 , n DUYURU ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-15 03:06:50"> 2018-01-15 03:06:50ütpan Derinet Kimseyi Zorlamadı! DiYANET HABER ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-17 16:30:30"> 2018-01-17 16:30:30ütpan AlirErb> P'-anr'piar' çalışmerı! DiYANET HABER ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-17 16:30:30"> 2018-01-17 16:30:30ütpan AlirErb> P'-anr'piar' çalışmerı! DUYURU ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-17 22:47:37"> 2018-01-17 22:47:37ütpan Derinet , ia6 , n DUYURU ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-15 03:03:17"> 2018-01-15 03:03:17ütpan Lisans + İlahiyat Önlisans Konusunda Derinet H klı! DUYURU ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-17 20:36:54"> 2018-01-17 20:36:54ütpan MüfettişYarce mcılmibimi Yazılmi Sınavmi K zenan Adaylerınİsimdema DUYURU ylpan cfess="tarih-once"smta-date="2018-01-17 19:36:21"e 2018-01-17 19:36:21ütpan Sözlü sınava girecgk adaylerıngirişbelgedemaibr/KPSS -aban puanlarmi ngeklldll

Derinet İşdemaiBaşkan Yarce mcılmibiminanatncan ilk . drik başkan yarce mcısı Prof. Dr.aHursta Mtı, 20 Kerım 2017 tarihing>

divncfess="şm am dikey sol"sstede="width:px;height:px;"> divncfess="şm am dikey sag ortala"nmta-apy="affix"nstede="width:160px;height:600px;">

y/i>
  Süleymanckan DiYANET HABERMüFTüLüKİmmm-ı Rabbn.iDUYURU
   NurcularCEMAATLERGÜNCELPOLİTİKAEKONOMİ
    DÜNYASENDİKAHUTBEMÜNHAL KADROTANITIM
     Copyrightu© 2018 - Tnam n klarrins klıce r.
     Derinet H ber

     Whatsapp H beribr/ihbaruaatAll:

     ylpan cfess="site-info glyphicois earphone"nstede="padda_g-left: 0;"e

     Bu sitede yayınannan tnam matbay lin hbaa kk, mahfuzdur. Kaynak