Ayakkabı Boyacısının Diyanet'e Vasiyeti
Geçirdiği rahatsızlık sonucu 50 yaşında hayatını kaybeden 25 yıllık kundura boyacısı Muzaffer Çevik'in cenazesi, Köprülü Mehmet Paşa Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığına defnedildi.
 
Cenaze merasimin ardından kimsesi olmadığı belirtilen Çevik'in, Kıranköy mevkisinde her vakit boyacı tezgahını açtığı bir banka şubesinin önündeki yerde, esnaf arkadaşları tarafından helva ikramında bulunuldu.
 
Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çevik'in ilçede bir sembol olduğunu ve herkes tarafından çok sevildiğini söyledi.
 
Çevik'in, boyacılık yaparak biriktirdiği paralarla aldığı ilçe merkezindeki evini, yapımı süren Merkez Camisi'ne maddi destek sağlamak için noter huzurunda hazırladığı vasiyetle Diyanet Vakfına bağışladığını anlatan Aksoy, şöyle dedi:
 
"İyilik seven, insana yardımı görev edinmiş birisiydi. Güçlükle aldığı evini, ölümünün ardından cami yapımı için bağışlanması için vasiyet bırakmıştı. Bir süredir tedavi görüyordu. Ölümü tüm ilçeyi üzdü. Allah rahmet eylesin."

Esnaf Ömer Özler de üzüntülerinin büyük olduğunu, ilçenin mühim bir sembolünü kaybettiğini dile getirdi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Erdem Denizli 10 ay önce

Ömür boyu kazandığı paranın tamamını Türkiye Diyanet Vakfına bağışlayan bir tek Diyanet personeli var mı diye sormuyorum, çünkü cevabını hepiniz biliyorsunuz.