Bakan Kaya: Diyanet çalışma başlattı!

Bakan Kaya, "Devletin vatandaşlarımızın dini ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çok daha somut adımlar atması ve FETÖ gibi sapkın yapıların etkisiz hale getirilmesi zorunlu hale gelmiştir" dedi.

Bakan Kaya: Diyanet çalışma başlattı!

Bakan Kaya, "Devletin vatandaşlarımızın dini ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çok daha somut adımlar atması ve FETÖ gibi sapkın yapıların etkisiz hale getirilmesi zorunlu hale gelmiştir" dedi.

Erdi KARADENİZ
Erdi KARADENİZ
27 Ekim 2016 Perşembe 09:45
Bakan Kaya: Diyanet çalışma başlattı!
banner221

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Üsküdar Belediyesi ve Medeniyet Üniversitesi tarafından Üsküdar Gençlik Merkezi'ne düzenlenen "15 Temmuz Gururumuz: Üsküdar'da ve Her Yerde" programında davetlilere hitap etti.

Kaya, silah gücüyle millet iradesini yok etmeye çalışanların tarihi bir yenilgi aldığına vurgu yaparak, şöyle devam etti:

"Çünkü o gece kucağında yavrusuyla tankın karşısına çıkan ayaklarının altı öpülesi annelerimiz vardı. 'Bu gece sokağa çıkmazsan bir daha çıkamazsın.' diyerek eşlerini darbeye karşı direniş için helalleşerek uğurlayan kadınlarımız vardı. 15 Temmuz'a ruh veren kahraman kadınlarımız. O gece kadınlarımız evden eşlerini, çocuklarını dualarla uğurlamasaydı, bizzat kendileri en ön saflarda yer almasaydı bugün tarihimizin akışı çok farklı seyredebilirdi. Şükürler olsun kadınlarımız Anadolu'nun ruhu, 15 Temmuz'un gerçek kahramanları oldular."

FIRAT KALKANI HAREKATI

Kaya, Türkiye'nin her zaman zayıftan yana olduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fırat Kalkanı Operasyonu bunun en güzel örneği. Bugün Türkiye 15 Temmuz öncesine göre çok daha güçlüdür. Milletimiz, siyasi, ekonomik ve toplumsal sorunların halledilmesi konusunda tam bir mutabakat içindedir. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi; terör örgütlerine karşı büyük bir taarruz başlatılmış savunma stratejisi terkedilmiştir. Milli güvenliğimize yönelik tehditleri ortadan kaldırmak için gereği neyse o yapılacaktır. Güvenlik güçlerimiz o nedenle Başika'dadır. Cerablus operasyonunun amacı da budur. Hem kendi halkımızın hem de Suriyeli kardeşlerimizin güvenliği için oradayız.

Devletimiz tüm bu operasyonları 15 Temmuz'dan kısa bir süre sonra kendi imkanlarıyla gerçekleştirmektedir. İçimizdeki fitneyi temizledikçe, terörden arındıkça, iş birlikçi hainler bertaraf edildikçe daha da güçlü hale geliyoruz. Türkiye'de olduğu gibi FETÖ'nün yurt dışında bulunan elebaşlarının hukuk önünde en ağır şekilde cezalandırılması için de mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Çünkü bu hain terör örgütü bu milletin kutsal değerlerini kullanarak insanımızı sinsi bir yılan gibi zehirledi. Camide inananlarla saf tutup camiden çıkınca millete karşı ihanet planları yaptılar. PKK, PYD ve DEAŞ'la iş birliği kurdular. Ankara'da, Gaziantep'te canlı bomba eylemlerine göz yumdular. Şimdi onların hepsi FETÖ soruşturması kapsamında cezaevindeler."


'BU ASLA DİNE MÜDAHALE DEĞİLDİR'
Demokrasinin özgürlüklerin teminatı olduğunu dikkati çeken Kaya, şu tespitlerde bulundu:

"Siyaset toplumu refaha ulaştıran, eşit ve adil yönetim anlayışının tezahürüyle milli iradede karşılık bulur. Gazali de siyaseti, toplumun hem dünyevi hem de uhrevi ihtiyaçlarının karşılanmasının bir teminatı olarak görür. Siyasetçinin insana ve topluma yönelik sorumluluğu sadece dünyevi değildir. Bu açıdan; 15 Temmuz'un en önemli sonuçlarından biri olarak, devletin vatandaşlarımızın dini ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çok daha somut adımlar atması ve FETÖ gibi sapkın yapıların etkisiz hale getirilmesi zorunlu hale gelmiştir.
Bu asla dine müdahale değildir. FETÖ gibi DEAŞ gibi dini istismar eden terör örgütlerinin önünü kesmeye yöneliktir. Diyanet İşleri Başkanlığımız bu konuda çok ciddi çalışmalar başlatmıştır."


 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hasan tatlı 2016-10-28 16:06:35

diyanetin itibarsızlığı siyasete alet olmasındandır.....diyanet siyasetin değirmenine dinin havuzundan su taşıdıkça fetödan daha korkunç tarikatlar mantar gibi üremeye devam edecktir...diyanet adalete geri dönmeli...

Avatar
hilal 2016-11-15 09:24:24

Aile ve sosyal politikalar bakanina betuln. sayankaya hanima mesaj mail gonderdim.yalvardim.cok sikintidayim bunalim geciriyom.ne olur el uzatin diye.ama cevap gelmemisti.Hayret ettim ya.NASIL BIRSEYDIR BU YAA.AKIL ALMAZ BIRSEY.RESMEN GORMEDIM DUYMADIM BILMIYOM.BU MAHARET DEYIL.IYI BIRSEY HIC DEGILM

banner220