Başbakan'dan Dr. Lütfi Doğan'a Onur Ödülü

Türkiye Diyanet Vakfı nın kuruluşunun 40. yılında Uluslararası İyilik Ödülleri kapsamında "vefa ödülü" Türkiye Diyanet Vakfı kurucu başkanı, Diyanet İşleri Eski Başkanı, Dr. Lütfi Doğan'a, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından törenle verildi.

Başbakan'dan Dr. Lütfi Doğan'a Onur Ödülü

Türkiye Diyanet Vakfı nın kuruluşunun 40. yılında Uluslararası İyilik Ödülleri kapsamında "vefa ödülü" Türkiye Diyanet Vakfı kurucu başkanı, Diyanet İşleri Eski Başkanı, Dr. Lütfi Doğan'a, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından törenle verildi.

28 Mart 2015 Cumartesi 07:34
Başbakan'dan Dr. Lütfi Doğan'a Onur Ödülü

Türkiye Diyanet Vakfı'nın kuruluşunun 40. yılında Uluslararası İyilik Ödülleri kapsamında "vefa ödülü" Türkiye Diyanet Vakfı kurucu başkanı, Diyanet İşleri Eski Başkanı, Dr. Lütfi Doğan'a, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından törenle verildi.
 
Haberler / "40. Yılında Türkiye Diyanet Vakfı nın Geldiği Noktadan Çok Mutluyum"
 
TDV Kurucu Başkanı Dr. Lütfi Doğan, "Kuruluşunun 40. yılında Diyanet Vakfı mızın ülke sınırlarını da aşan hizmetlerden duyduğum mutluluk tarifsizdir" dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı nın kuruluşunun 40. yılında Uluslararası İyilik Ödülleri kapsamında "vefa ödülü" verilen Diyanet İşleri Eski Başkanı Dr. Lütfi Doğan, teşekkür mesajında, kurucusu olduğu Vakfın hizmetlerinin bugün geldiği noktadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Vakıfların, Türk-İslam geleneğinin en önemli parçası olan, paylaşma ve iyilik ilkesinin doğal sonucu olarak refahın, toplumun tüm kesimlerine yayılmasının sağlanmasında, tarih boyunca önemli rol üstlendiğini belirten Doğan, şunları kaydetti:

"Selçuklular'dan bu yana sosyal yapımız içerisinde var olan ve insanları birbirine yaklaştırıcı ve birleştirici bir rol oynayan vakıflar, günümüzde paylaşma ve dayanışma kültürüne katkılarının yanında ilmin, güzel sanatların, çevre ve toplum bilincinin gelişimine ve toplumun eğitimine katkılarıyla toplum içerisinde çok daha önemli fonksiyonları yerine getirir hale gelmişlerdir. Artık vakıfları, dini hizmetlerden kültürel hizmetlere, eğitim hizmetlerinden sağlık hizmetlerine, ekonomik ve sosyal hayatın birleştiği her noktada etkin bir faaliyet içerisinde görmek mümkündür."

İslam'ın yardımlaşma prensibine dayanarak kurulan ve bu amaç doğrultusunda verdikleri hizmetlerle günümüz sosyal oluşumları arasında önemli yere ulaşan vakıfların en iyi ve önemli örneklerinden birisinin de Türkiye Diyanet Vakfı olduğunu ifade eden Doğan, şöyle devam etti:

http://dinihaberler.com/Kategori/diyanet-vakfi

"Bugün, tüm dünya Müslümanları arasında başkaca bir örneği olmayan, bağımsız ve bağlantısız, kendi varlığı içinde güzel dinimizin anlaşılmasına katkı sağlayan Diyanet İşleri Başkanlığımızın çabaları ve yaşamlarını dünya hayatının geçici olduğu bilinci ve ahirete olan inançla sürdüren hayırseverlerin katkılarıyla kurulan Türkiye Diyanet Vakfı , 40. yılına ulaşmıştır. Anadolu'da bir inanç var; 40'a kavuşan kırklara, velilere, Hak dostlarına katılır. Diyanet Vakfı mıza el uzatan, inançlı, sevecen, hoşgörü sahibi Türkiye ve dünya Müslümanları da bugün Hak dostları arasındadır."

"Topluma yararlı bir birey olma çabası ile Türkiye Diyanet Vakfı başta olmak üzere birçok vakfın kuruluşunda bulunmuş birisi olarak, Türkiye'de vakıf hizmetlerinin geldiği noktadan ve özellikle Diyanet Vakfı mızın ülke sınırlarını da aşan hizmetlerden duyduğum mutluluk tarifsizdir" ifadesini kullanan Doğan, mesajında şunlara yer verdi:

"Vakfımızın kuruluşunun 40. yılı kutlu olsun, güneşi sönmesin, vefa yolu kapanmasın, vakfetme anlayışı ve bilinci daim olsun. Bu vesile ile Vakfımızın bugün geldiği noktada emeği geçen herkese, yüce Allah aşkı ile Vakfımıza el uzatan tüm yurttaşlarımıza şükranlarımı sunarım."

Son Güncelleme: 16.09.2016 02:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hakkı 2015-03-29 04:00:00

Başta başbakanımız olmak üzere kadirşinaslık yapanlara şükranlarımızı gönderiyoruz.