Başbakan Davutoğlu,"en güçlü ses Diyanet'ten çıkmıştır"

Başbakan Davutoğlu, Diyanet'i ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu,"en güçlü ses Diyanet'ten çıkmıştır"

Başbakan Davutoğlu, Diyanet'i ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

13 Kasım 2015 Cuma 14:44
Başbakan Davutoğlu,
Başbakan Davutoğlu, Diyanet'i ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı. Başbakan Davutoğlu kara operasyonlarıyla ilgili yöneltilen bir soru üzerine ise, "Türkiye'ye dönük ne tehdit olursa oraya göre bir çalışma olur. Ama şuan için Türkiye'nin herhangi bir kara hazırlığı yok. Uluslararası toplum Suriye krizine bir çözüm bulmalıdır. Bu çözüm için uluslararası toplumla birlikte üzerine düşeni yapar. Ancak Türkiye'ye yönelik bir saldırı olursa Türkiye kimseden yetki almadan gereken önlemleri alır" açıklamasını yaptı.
 
Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: 
 
Aziz dinimizin barış dini olan dinimizin, temel değerlerini hayata geçerilmesi, Sunni Şii birlikteliği, mezhep çatışmalarına karşı en güçlü sesi Diyanet İşleri Başkanlığımız vermiştir. Dinimzin kutsal değerlerini DAEŞ'in lekelemeye dönük faaliyetleri en güzel cevap Diyanetimizden gelmiştir. Bu vesileyle hayırlı olsun dileklerimi söyledim. Diyanet işleri camiasına hayırlı cumalar diliyorum. 
 
YENİ BAKANLIK ANCAK KANUNLA KURULUR 
 
Herşeyden önce görevlendirme Cumhurbaşkanımızın takdiridir. 7 Haziran'dan farklı bir tablo var. Özellikle bütçe takvimi ile ele alındığında hükümetin bir an önce kurulması önem arzediyor. Bizim süratle hükümeti kurup, bütçemizi geçirmemiz. gerekiryor. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirinin de bu yönde olmasını bekliyor. Bakanlıkların değişmesi kanun düzenlemesiyle mümkündür. İcap ederse, ileride ihtiyaç hasıl olursa gerekli çalışmalar yapılabilir. Hükümetin bu aşamada kurulması varolan Bakanlar Kurulu yapısıyla olur. Daha sonra öyle bir değişiklik olacaksa kanuni düzenleme ile olur. 
 
Bazı bakanlıklar için düzenleme yapılır mı, süreç içerisinde bizim takdirimize bağlıdır. Çok büyük bakan sayısı artışını beklemek doğru olmaz.
 
SİLAHLI TEK KİŞİ KALANA KADAR DEVAM
 
Herşeyden önce biz 23 Temmuz'da barış ve huzur operasyonu başlattığımızda çok açık olarak Türkiye'nin her santimetre karesinde huzur geri gelene ve kamu düzeni tesis edilene kadar sürecektir. Silvan operasyonu eleştirenler o zamanlar bizim seçim çalışmalarımıza yönelik eleştirilerde bulunmuştur. Hedefe ulaşana kadar Türkiye'de tek bir silahlı terörist kalmayana kadar bu mücadele sürecek. Kimse şov yapmaya kalkmasın. Silvan'da hangi sokakta, hangi okulda nasıl bir yığınak yapıldığını biliyoruz. 
 
İNSANİ YARDIMDA ÖNEMLİ MESAFE ALINDI
 
Kararlılığımızı kimse test etmesin, kimse şüpheye düşmesin. Silvan'ın da diğer ilçelerinde her sokağı emniyet altına alınana kadar mücadelemiz sürecektir. İnsani yardım konusunda önemli mesafe alındı, belli hedeflere ulaşıldı. İnşallah en kısa zamanda normale döneceğiz. Bugün şehit haberlerimiz gelirken, HDP milletvekillerinin bu şehit haberlerine yol açan terör örgütüne açık tavır koymak yerine Silvan ve Türkiye'nin her yerinde görev yapan güvenlik birimlerimizi terör örgütünü hedef alması milletin takdir etmesi gereken husustur. 
 
SİLVAN'DA OPERASYON TAMAMLANDI GİBİ
 
Silvan'da operasyonun tamamlanmakta olduğunu söyleyebiliriz. Kamu düzeni ve huzur ortamını bütün vatandaşlarımız en derinden hissedecek bu operasyonlar tamamlanacaktır. Son günlerde kara operasyonlarıyla ilgili değişik yorumlar yapılıyor. Türkiye'ye dönük herhangi tehdite yönelik cevabı veririz. Türkiye'ye dönük bir saldırı olursa kimseden hiçbir şekilde herhangi bir işaret veya karar beklemeksizin her türlü tedbiri alırız. Şu anda Suriye bağlamında herhangi bir durum sözkonusu değildir.
 
KELEPÇELENMEYE GÖNLÜMÜZ RAZI DEĞİLDİR
 
Başörtülü olsun başı açık olsun ihtiyaç hasıl olmadıkça kelepçeli bir görüntüyü arzu etmeyiz. Kıyafetler üzerinden, ideolojiler üzerinden bir farklılık sözkonusu değiliz. Eğer birinin gözaltı alınması icap ediyorsa hukuki şartlar gözönüne alınır. Kaçma gibi bir şey sözkonusuyla tedbir alınabilir. Güvenlik birimlerinin çağrısına uygun bir şekilde işler yürüyorsa, özellikle kadınların kelepçeli bir şekilde götürülmesi, erkekler için ayrıdır demiyorum bu kabul edilemez. Hukuk devletinde gözaltı işleminin esasları bellidir. İhtiyaç yoksa kelepçeyi uygun görmeyiz. Başörtülü, başı açık ayrımı yapmadan kesinlikle kabul edileceğimiz bir durum yoktur. Bizim gözümüzde bütün vatandaşlarımız aksi ispat edilene kadar olumlu bir imaja sahiptir. 
 
ASGARİ ÜCRETTE NE DEDİYSEK O OLACAKTIR
 
Biz bir taahhüdü düşünmeksizin, sonuçlarını gözönüne almaksızın yapmayız, bütün vaadlerimiz gibi asgari ücrette taahhütümüz yerine getirecektir. Türk ekonomisini zayıflatmayacak, kayıt dışı ekonomiye yol açmayacak şekilde bunları değerlendiririz. Vatandaşlarımıza ve emekçilerimize verdiğimiz sözleri yerine getiririz. 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İmam 2015-11-13 15:01:14

İnşallah imam alımı olur

Avatar
Imam 2015-11-13 15:29:50

Birisi de ciksin atamalari durdurmustuk su tarihte acilacak desin.kimse duymuyor sesimizi...

Avatar
fatih 2015-11-13 17:13:12

Nakiller ne zaman acilcak

Avatar
imam .ferhat 2015-11-13 19:53:09

neden münhal kadro ilanı hakkında kaç aydır bir açıklama yapılmıyor bilen yok mu

Avatar
BAYKIN 2015-11-13 21:29:34

iki ara bi derede kaldık.tayinleri açın da yeni yerlerimize gidelim.çoluk-çocuk perişan olduk..