Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Gaziantep'teki terör saldırısında hayatını kaybedenler için düzenlenen mevlit programına katıldı.

Gaziantep'teki temasları kapsamında saldırıda yaşamını yitirenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunan Prof. Dr. Görmez, daha sonra Ulu Cami'de düzenlenen ve bir bölümüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da iştirak ettiği programda yer aldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından söz alan Görmez, "Bir düğün gecesini ölüm gecesine dönüştüren, o vahşete razı olan insanları sen kahreyle Allah'ım. Bizleri bu tür kötülüklerden muhafaza eyle. İnsanlık bu kadar vicdansız olmasın, onlara vicdan ve merhamet ihsan eyle. Allah'ım sınır ötesinde savaşan kardeşlerimizi her türlü kötülüklerden muhafaza eyle, salimen evlerine, yurtlarına dönmeyi nasip eyle, İslam beldelerine barış ve ihsan eyle..." şeklinde dua etti.Ulu Cami'deki programa vatandaşlar ilgi gösterdi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hacı 4 ay önce

diyanette artık okunan mevlüdler kabul olur.artık hain ftöcüler soru çalıp imam müftü vb olup:camilerde namaz kıldıramayacak mevlüd okutamayacaktır.hamd olsun.