Çamur Habercilikte Sol Haber Farkı!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Konuşması Sol Haberce Nasıl Çarpıtıldı?

Çamur Habercilikte Sol Haber Farkı!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Konuşması Sol Haberce Nasıl Çarpıtıldı?

10 Aralık 2015 Perşembe 23:25
Çamur Habercilikte Sol Haber Farkı!
DiNiHABERLER.COM / öZEL İÇERiK

Çamur haberleriyle tanınan SOL-habersol adlı haber sitesi bu kez de Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in konuşmasını çarpıttı. 
Mehmet Görmez’in konuşmalarının dizi halinde yayınlandığı sitemizden isim vermeden alıntı yaptığı ve çarpıttığı belli olan sol haber yüz karası bir habercilik yaptı. 

http://haber.sol.org.tr/turkiye/diyanet-isleri-baskanindan-guneydoguda-gorev-yapan-imamlara-cagri-138992 linkiyle Diyanet İşleri Başkanı'ndan Güneydoğu'da görev yapan imamlara çağrı” başlıklı haberin altında “…Görmez, "on asır doğuyu aydınlatan İslâm medeniyetinin komünizmle yok olduğunu" savunarak, "İslâm medeniyetini yeniden ihya etmemiz lazım" dedi” şeklinde verdiği haberde Diyanet İşleri Başkanı’nın ağzından “komünist” kelimesi çıkmamasına rağmen böyle bir ifade kullanmışçasına asparagas bir haberle okuyucularının karşısına çıktı. 


DİYANET-SEN ZİRVESİNİ SADECE SİTEMİZ TAKİP ETMİŞTİ

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda gerçekleşen Diyanet-Sen zirvesinin tek takipçisi dinihabeler.com sitesi muhabirleri idi. 

Muhabirlerimizin sol haberin iddia ettiği şekliyle Görmez’in konuşmadığı ve sitemizin de yayınlamadığı haberin bu şekilde çarpıtılması Türkiye ve dünyada son demlerini yaşayan sol-komünist ideolojinin Görmez üzerinden piar çalışması olarak değerlendirildi. 

Diyanet İşleri Başkan’ı Mehmet Görmez’in görüntülü ve sesli konuşma kaydının elimizde olduğu konuşmada Görmez, "Dünyada nerede Müslüman ve mazlum varsa hepsine hizmet götürmeliyiz. Bizim İslam medeniyetini yeniden ihya etmemiz lazım. Biz tarihte nice büyük medeniyetler kurduk. Endülüs’te sekiz asır ayakta durdu medeniyetimiz. Ve tüm batıyı aydınlattık. Maalesef Endülüs’ten geriye bu gün kala kala İspanya’nın üç markası elimizde kaldı. 

Bu gün Aylan bebek vardı ya. İşte o günde onlar, Endülüs’te kaçan Müslümanlar aynı durumdaydı. Aynı şekilde Endülüs’ten kaçanlarda Aylan bebek gibi boğuldular. Mevera ün’nehirde muhteşem bir medeniyet kuruldu ve yok oldu. 

Hint ve Afrika’da da kuruldu ve yok oldu. 
Hicaz Beldesinde İslam Medeniyeti kuruldu. Ve yok oldu. 

Geriye çevremizde Irak’ta, Kahire’de Şam’da ocağına ateş düşmüş ümmet kaldı. Ve bu ateşin düştüğü bütün yerler bu toprağa Türkiye’ye Diyanet İşleri Başkanlığına bakıyorlar. 

Boş ve beyhude hiçbir konuya vaktimizi ayırmamamız lazım. Diyanet çatısı altında bulunan tüm müftülükler ve sendikalar tek bir şey üzerinde durmalı. 
Ümmetin ateşini söndürmek.

İmamlarımızın özlük hakları ne olacak, maaşı ne olacak derseniz asli görevlerinizi ihmal etmiş olursunuz. Elbette özlük haklarınızı da halledeceğiz ama şu an bakmamız gereken yer ümmetin ocağına düşen ateşi söndürmek üzere çalışmak…” şeklinde açıklamalarda bulunmuş ama bir cümleyi bırakın konuşmasının başından sonuna kadar “komünist” kelimesinin içinde bulunduğu bir cümle dahi etmiş değildi. 

İslam Tarihine ve yakın tarihe vakıf, alanında uzman olan Mehmet Görmez’in İslam Medeniyetlerinin birbirinden bağımsız coğrafyalarda birbirinden bağımsız nedenlere bağlı olarak yok olduğunu bilmemesi aklen mümkün değil…

Tarihi kayıtlar da şahitlik ediyor ki İslam Medeniyetlerinin hiçbir evresinde Komünizm etkili olmadığı gibi yıkılma evrelerinin hiçbirinde de fikirsel olarak Komünizm’in varlığından söz edilemez.  

Hal bu iken sol haber sitesinin komünizmi Görmez’in muhatap aldığını iddia etmesi okurlarca da gülünç bulundu.  
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.