Davutoğlu’ndan Başkan Görmez’e hayırlı olsun ziyareti

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı görevine yeniden atanan Prof. Dr. Mehmet Görmez’i başkanlıkta ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Davutoğlu’ndan Başkan Görmez’e hayırlı olsun ziyareti

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı görevine yeniden atanan Prof. Dr. Mehmet Görmez’i başkanlıkta ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

13 Kasım 2015 Cuma 18:39
Davutoğlu’ndan Başkan Görmez’e hayırlı olsun ziyareti
Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı görevine yeniden atanan Prof. Dr. Mehmet Görmez’i başkanlıkta ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.
 
Başbakan Davutoğlu, Cuma namazını Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde kıldıktan sonra Diyanet İşleri Başkanı Görmez’le birlikte başkanlığa geçti.
 
Başbakan Davutoğlu’nun Başkan Görmez’i ziyaretine Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve bazı milletvekilleri de eşlik etti.
 
Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Başbakan Davutoğlu, şunları söyledi:

Başbakan Davutoğlu’ndan Başkan Görmez’e hayırlı olsun ziyareti
 
“Diyanet İşleri Teşkilatımız milli birliğimizin en önemli kurumlarından birisidir”
 
Diyanet İşleri Başkanımızın yeniden göreve atanması vesilesiyle ziyaret ediyorum. Kendisinin daha önce vukufiyet ile yürüttüğü görevi önümüzdeki dönemde de aynı şekilde yürüteceğine inanıyorum.
 
Diyanet İşleri Teşkilatımız Cumhuriyetimizle birlikte kurulan, devletimizin ve milletimizin gözbebeği ve omurgası olan bir teşkilattır. Bugün hem yurt sathındaki irşat faaliyetleri ile bütün milletimizin gönlüne, ruhuna hitap etmesi dolayısıyla milli birliğimizin en önemli kurumlarından birisidir.
 
“Evrensel anlamda önem taşıyan bir kurumumuzdur”
 
Diyanet İşleri Başkanlığı, yurt dışındaki vatandaşlarımızın yanında gönül coğrafyamızda ve İslam dünyasında bugün herhangi bir mesele söz konusu olduğunda başvuru makamı olan evrensel anlamda da önem taşıyan bir kurumumuzdur. Son dönemde Afrika Dini Liderler Şûrası, Latin Amerika Dini Liderler Şûrası dahil Diyanet İşleri Başkanlığımızın organizasyonuyla ülkemizde gerçekleşti.”
 
“Diyanet İşleri Başkanlığımızın milli birliğimiz ve beraberliğimize büyük katkıları olmuştur”
 
Özellikle Türkiye içinde teröre karşı mücadele bağlamında yürüttüğümüz faaliyetler ve bütün milletimizin ortak bir ruhla aynı kıbleye, aynı değerlere yöneldiği bir kültürün parçası olarak Diyanet İşleri Başkanlığımızın milli birliğimiz ve beraberliğimize büyük katkıları olmuştur. Bundan sonra da olacaktır. Bütün dini teşkilatımız Türkiye’nin her yerinde bu kardeşliği, bu ezeli ve ebedi birlikteliği tahkim ve teyit etmek üzere büyük vazife gösteriyorlar. Ben hepsine minnetlerimi ifade ediyorum.


 
 
“Yurt dışında çok önemli faaliyetlere öncülük ediyor”
 
Yine yurt dışında, gönül coğrafyamızda, Balkanlar’da, Kafkaslar’da, Ortadoğu’da çok önemli faaliyetlere öncülük ediyorlar. Bugün buralardaki kardeş toplulukların din görevlilerinin çoğu Türkiye’de eğitim görüyor. Türkiye’den bu bölgelere gidiyor, yurt dışındaki vatandaşlarımıza büyük hizmetler sunuluyor.
 
“Mezhep çatışmalarına karşı en güçlü sesi Diyanet İşleri Başkanlığımız vermiştir”
 
İslam dünyası büyük bir bunalımın, büyük bir kriz sürecinin içinden geçiyor. İslam dünyasında mezhep çatışmaları, etnik çalışmaları egemen kılmak isteyenlere karşı aziz dinimizin, barış dini olan dinimizin temel değerlerinin hayata geçirilmesi ve etkisini sürdürmesi bağlamında da Diyanet İşleri Başkanlığımızın İslam dünyasında Sünni-Şii birlikteliği ve bütün mezhepler üstü İslam kardeşliği konusunda yürüttüğü faaliyetler dolayısıyla da ben kendilerine müteşekkirim. Irak’ta, Suriye’de yürüyen mezhep çatışmalarına karşı en güçlü sesi Diyanet İşleri Başkanlığımız vermiştir.

Başbakan Davutoğlu’ndan Başkan Görmez’e hayırlı olsun ziyareti
 
“Dinimizin kutsal değerlerini lekelemeye dönük faaliyetleri karşısında en yüksek seda Türkiye’den ve Diyanet İşleri Başkanlığımızdan gelmiştir”
 
Aynı şekilde DAİŞ benzeri aşırı örgütlerin dinimizin kutsal değerlerini lekelemeye dönük faaliyetleri karşısında da yine en yüksek gür seda Türkiye’den ve Diyanet İşleri Başkanlığımızdan gelmiştir. Bu dönemde İslam dininin barış dini olma niteliği, Müslümanlar arasındaki sınır ötesi mezhep ve etnik farklılıkları aşan kardeşliğin ihdas edilmesi bağlamında da büyük görevler düşüyor. İnşallah önümüzdeki dönemde tekrar bir araya gelip yapılan çalışmaları gözden geçiririz.
 
Bugün bu vesileyle hayırlı olsun dileklerimi iletmek üzere muhterem Diyanet İşleri Başkanımızı ziyaret ettim. Şahsında bütün Diyanet İşleri mensuplarımıza buradan hayırlı Cumalar diliyorum ve hayırlı hizmetlere vesile olması temennisinde bulunuyorum. 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet yamakoğlu 2015-11-13 21:46:14

Sayın başkanımız sağolsun ancak minnettar olduğunu beyan ettiyse artık DİB personeline bir taltif verirler de öğretmen akademisyen polis asker hakim savcı sağlık personeline verilen ek zamlardan bizler de faydalanırız inşallah

Avatar
Vekil 2015-11-13 22:25:00

Sayin Başbakanımız acaba sayın gormez hocamız la vekillerin durumunu da görüntüleri

Avatar
Star 2015-11-13 22:53:57

Birde personelin özlük hakları vaiz ve murskiplarin durumu konusulsa

Avatar
vaizler 2015-11-14 02:42:57

vaizleri küçük ilçelere hapsetmek selefilik akımlarının artışına sebebiyet verilme mantığını anlamaya çalışıyoruz. hiç değilse vaizleri bu ilçelerden almak bir nebze bu işe katkı sağlayabilir.

Avatar
sevgi 2015-11-14 08:19:11

RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN

Avatar
memnun 2015-11-14 20:27:38

diyanet mensuplarının katsayılarını da diğer artışlarla birlikte ele alsanız syn başbakanım ömrünüze bereket