Destek Hizmetleri Daire Başkanlığından Kahvaltılı Toplantı

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında görev yapan 118 personelle 30/05/2015 tarihinde Başkanlık yemekhanesinde kahvaltılı toplantı yapıldı.

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığından Kahvaltılı Toplantı

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında görev yapan 118 personelle 30/05/2015 tarihinde Başkanlık yemekhanesinde kahvaltılı toplantı yapıldı.

30 Nisan 2015 Perşembe 23:45
Destek Hizmetleri Daire Başkanlığından Kahvaltılı Toplantı
Toplantıya Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ, Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Vekili ve Yatırım Emlak ve Teknik Hizmetler Daire Başkanı Mahmut METE, Malzeme Yönetimi ve Satınalma Daire Başkanı Haydar BEKİROĞLU ile Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ünal KAYA katıldılar.

Selamlama Konuşması yapan Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat ALKAN; katılımlarından dolayı Diyanet İşleri Başkanına, Başkan Yardımcısına ve diğer daire başkanlarına teşekkürden sonra, yönetim hizmetleri genel müdürlüğü olarak hemen hemen her ay personelle kahvaltılı toplantı yaptıklarını, çalışmalarını değerlendirme fırsatı bulduklarını, kardeşlik hukuku içerisinde hizmetlerini yürütmeye gayret ettiklerini, sadece Türkiye değil dünyanın hemen hemen her yerine hizmet götüren Diyanet İşleri Başkanlığında çalışmanın kendileri için büyük bir onur ve fırsat olduğunu, hizmetlerini bu bilinçle yapmaya gayret ettiklerini ifade ettikten sonra sözü Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ'e bıraktı.
 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ de personele yaptığı konuşmada; zaman zaman bu tür toplantıların yapılmasının önemli olduğunu, yoğun çalışma temposundan dolayı bu tür buluşmalara her zaman fırsat bulamadığını, personelin birlikte çalıştığı amirleriyle aynı sofra etrafında toplanmasının önemli olduğunu, hangi kademede olursa olsun herkesin yaptığı işi en iyi şekilde yapmasının nebevi bir tavsiye olduğunu, söz konusu hadisin sebebi vürudunun (söyleniş gerekçesi) önemli olduğunu, en üzüntülü anlarından biri olan oğlu ibrahim'i toprağa verirken mezarı düzeltme anında söylediğini, bunun üzerinde herkesin düşünmesi gerektiğini, resmi vazifelerin kişiler üzerinde bir emanet olduğunu, makamdan güç alan değil de bulunduğu yere değer katan bir memuriyet anlayışının hakim kılınması gerektiğini, bunun için herkesin vazifesini küçümsemeden en iyi şekilde ifa etmesi gerektiğini, "toplumun efendisi ona hizmet edendir" hadisi şerifi düsturunca gayret gösterilmesinin önemine dikkat çekmiş ve toplantıyı tertip edenlere, güzel bir adet başlatan yönetim hizmetleri genel müdürlüğüne ve daire başkanlarıyla birlikte tüm personele teşekkür ederek toplantı sona ermiştir.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.