Diyanet'e Uluslararası Teklif

Haber sitemizin uzman yazarlarından ve "Diyanet Gençlik Merkezi Kurmalıdır" projesinin mimarı ve ayrıca Isparta İli Senirkent İlçe Vaizesi Nesrin AKSOY'dan Diyanet İşleri Başkanlığı'na "Uluslararası Teklif"....

Diyanet'e Uluslararası Teklif

Haber sitemizin uzman yazarlarından ve "Diyanet Gençlik Merkezi Kurmalıdır" projesinin mimarı ve ayrıca Isparta İli Senirkent İlçe Vaizesi Nesrin AKSOY'dan Diyanet İşleri Başkanlığı'na "Uluslararası Teklif"....

23 Ağustos 2014 Cumartesi 22:01
Diyanet'e Uluslararası Teklif
banner283
İşte o muhteşem yazı:

Yurtdışında hala Osmanlı Devleti'nden özlemle bahseden Müslüman kardeşlerimize hizmet götürmek Osmanlı'nın Torunlarına yakışır.

 
Orta Afrika'da bulunan Kamerun'da 20 farklı dini kurum mevcut. Bugüne kadar hiç bir araya gelmemiş olan bu gruplar Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez’in 2012 yılında yaptığı ziyaret  sayesinde ilk defa Türkiye’nin önderliğinde biraraya geldi.
 
60'lı yıllardan itibaren Avrupa'ya göçen vatandaşlarımıza hizmet götüren Diyanet Vakfı, Sovyetler Birliği ve Yugoslavya dağıldıktan sonra Rusya'nın içindeki Müslümanlara, Asya Cumhuriyetleri'ne ve Balkanlardaki Müslümanlara hizmet götürmüştür. Son yıllara kadar hiç temas kurulmamış olan Afrika’daki Müslümanlarla son 5-6 yılda  önemli gelişmeler sağlanmıştır. Somali'de, Mali'de, dünyanın muhtelif yerlerindeki cami inşaatları, din hizmetleri ve din eğitimine katkıları olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, Sadece Afrika'da değil,  Müslüman azınlıkların olduğu her ülkeye ulaşarak, onların taleplerine karşılık vermeye çalışmaktadır. 
 
TDV ‘nin yurt içi ve yurt dışında yapmış olduğu faaliyetlerini  büyük bir gıpta ve takdirle takip ediyordum. TDV genel müdür yardımcısı Mustafa Tutkun’un  yapmış olduğu duyuruyu gördüğüm zaman yüreğim bir kuş gibi çırpındı ve uçup kardeşlerime gitmek istedi.
 
Mustafa Tutkun yapmış olduğu açıklamada: "Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) yurt içi ve yurt dışında yardıma muhtaç olan ihtiyaç sahipleri ile Diyanet Vakfı arasında köprü olacak gönüllüler beklendiğini, vakfın ihtiyaç sahiplerine olan desteklerinin her geçen gün daha da arttığını belirterek yardıma muhtaç olan insanlara gönüllü hizmet vermek isteyen vatandaşlara TDV’ nin kapılarını açtığını söyledi. Yaklaşan kurban bayramı ve öncesi yurt içi ve yurt dışında önemli yardımlaşma programları  gerçekleştireceklerini vurgulayan Tutkun, Ramazan ayında 47 ülkede 232 bölgede ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını anımsattı.  Vakfın yurt içinde de çok hayırlı hizmetlere öncülük ettiğini, TDV ‘nın  artan hayır hizmetleriyle, gönüllülük esasıyla çalışacak insanlara manevi katkı bulunmaları için önemli bir fırsat oluşturduğunu"  belirtti. 
 
 Açıklamada ibadet anlayışıyla eğitim kültür, sosyal ve ekonomik anlamda fakir ve kimsesizlere yardım yaparken bilgileriyle de değer katacak gönüllüler aradıklarını özellikle yurtdışına gönderilen gönüllülerin ulaşım konaklama yeme içme vb giderleri karşılanacağını, Yurt dışına gidecek gönüllülerde akıcı şekilde bir dil konuşanlara ve tarihi dolmamış pasaporta sahip olanlara öncelik verileceği okuduğum an neden ben de bu hayırlı hizmetin bir parçası olmayayım dedim.  Peygamberimiz  "Mü'minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar."[1] buyurmaktadır. Günümüzde ise ümmet kan revan içinde yaralarının sarılmasını beklemektedir. O yarayı saranlardan biri de ben olmalıydım. Hiç vakit kaybetmeden hemen  http://gonullu.diyanetvakfi.org.tr/kayit adresine kayıt yaptım.
 
Ama bu gönül köprüsü daha da büyümeli ve daha organizeli bir şekilde yapılmalıdır.
 
Hac ve umre görevlilerini Diyanet İşleri Başkanlığı organize edip götürdüğü gibi Türkiye Diyanet Vakfı 'nın  da gönül köprüsü projesinde çalışmak için gönüllü olan  din görevlilerini organize ederek görevli olarak yurt dışına götürmesini Dinihabeler.com sitesi olarak teklif ediyoruz.
Türkiye Diyanet Vakfı’nın Türkiye’nin en ücra köylerinde bile personeli bulunan en köklü kurumlardan biri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın her ilden gönüllü olan din görevlilerinden bir vaiz, bir imam , bir müezzin, bir kkö'nün içinde yer aldığı   ekipler oluşturarak  müslüman kardeşlerimize hizmet için götürmelerini istiyoruz.  Hatta bir Diyanet personeli olarak oluşturulan ilk ekipte yer almayı canı gönülden isterim.
 
Türkiye Diyanet Vakfı || Gönüllü Olmak İstiyorum
gonullu.diyanetvakfi.org.tr

N
esrin Aksoy
Senirkent İlçe Vaizesi 


 Buharî, Edeb 27; Müslim, Birr 66
 
Son Güncelleme: 16.09.2016 02:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yakışıklı İmam 2014-08-22 18:40:07

Allah razı olsun. Güzel bir çalışma ve paylaşım. Teklifiniz de çok güzel. Destekliyorum ve kaydımı yaptırıyorum. son söz diyanetin. Hatta maaşımı bile vermeye hazırım.

Avatar
mali müşavir 2014-08-22 20:44:33

güzel bir teklif... inşaallah samimiyetle çok güzel icraatlar yapılır.

Avatar
elif aksoy 2014-08-22 20:56:42

Allah razı olsun inşaallah bizlerede hizmet etmeyi nasip etsin.

Avatar
Ahmet Karakuş 2014-08-22 21:01:17

hocamızı yakından tanırım hizmetlerini takdir ediyorum ve yapmış olduğu teklife içtenlikle katıyorum hocamıza başarılar diler yapmış olduğu teklifin diyanet işleri tarafından değerlendirilmesini ve faaliyete geçirilmesini temennı ederim

Avatar
avukat 2014-08-22 21:18:33

Sonuna kadar destekliyorum....

Avatar
Yakışıklı İmam 2014-08-22 22:30:23

Yok canım neredeeee.... İmamlar gider mi? kuran kursu hocaları gider mi? rahatları bozulur müftüler gider mi? yok canım... Fahriler vevekiller gider mi? onlara para de kadro de. çekil kenara. Ellerin avukatı gider mi gider... mali müşavir gider mi gider. Gariban gider mi? gider... Diyanet camiası asla gitmez....

Avatar
Yakışıklı İmam 2014-08-22 22:37:19

Solcuların ve kamelistlerin sitesini bir girinde bakın. Adamlar davaları için neler yapıyorlar. Ya bizim camia neler yapıyor. Bir müftü atanır, yok ihtisascı değilmiş, yok o değil miş yok bu değil miş. yok diyanet suçlu yok başkan suçlu... he heee... hiç kendinde suç yok. klawye erkekleri sizi hele... İşinize gelince nasılda aslan kesilirsiniz. Tam bir yahudi zihniyeti.... meslektaşını eleştirirler hiç hesadci cemaat. Biz bu kafayla hiç bir halt edemeyiz.

Avatar
zehra 2014-08-22 23:05:17

Güzel bir düşünce..müslüman kardeşlerimiz için böyle şeyler yapılmasını bekliyorum ve destekliyorum.