Diyanet, FETÖ raporunu hazırladı

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Olağanüstü Din Şûrası'nı toplayan Diyanet İşleri Başkanlığı, FETÖ'nün dini değerleri istismarıyla ilgili bir rapor hazırladı..

Diyanet, FETÖ raporunu hazırladı

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Olağanüstü Din Şûrası'nı toplayan Diyanet İşleri Başkanlığı, FETÖ'nün dini değerleri istismarıyla ilgili bir rapor hazırladı..

05 Ekim 2016 Çarşamba 08:28
Diyanet, FETÖ raporunu hazırladı
Din İşleri Yüksek Kurulu'nun yaptığı çalışmayla FETÖ'nün dini değerleri istismarı örnekleriyle beraber ortaya kondu. İşte rapordan satır başları:

BİRÇOK MASKE KULLANDI

 40 yıllık söylem ve eylemlerine bakıldığında birçok maskeyi ustalıkla kullandıkları görülüyor.

 Hedef, İslam'a hizmet değil karanlık güçler adına dünyevi bir hâkimiyet elde etmekt. Nitekim Gülen'in uzun yıllar önce söylediği "Biz, yeryüzünü bütünüyle fethetsek bile, ona takılıp kalmadan gökyüzünü fethetmek için yollar aramalıyız" sözü, onun ne kadar hayalperest ve ihtiraslı olduğunu göstermekte.

Örgüt için din, o sinsi planlarını uygulamak için sadece bir araç. Örgüt elebaşısı, başlangıçta dinî eğitim vaadiyle geniş halk kitlelerini aldatmış, sonunda ise ülkemizi fesat yerine çevirmeye çalışmıştır.

 Din kisvesi altında faaliyet gösteren örgüt mensuplarının karakterleri, Medine döneminde yaşayan münafıklar ile örtüşmekte. Nitekim münafıklarla ilgili ayetlerde bu kimselerin kalben hastalıklı oldukları, inananlara sinsice tuzak kurdukları, gizli ajandalarını gerçekleştirme adına şeytanî odaklarla buluştuklarında onlarla beraber olduklarını beyan ettikleri anlatılmakta.ASLA DİNİ TEŞEKKÜL DEĞİL

Bu hastalıklı yapı, dinî bir cemaat değil, küresel sistemin sinsi bir projesidir. Kuran ve Sünnet rehberliğinde değil; belli bir "üst akıl" ile sevk ve idare edilen, egemen güçlerin gizli emellerine hizmet eden bir yapı asla dinî bir teşekkül olamaz. FETÖ/batılı kamuoyunun ilgi ve desteğini sağlamak, medeniyetler çatışması tezine karşı duyarlılık üretme adına 'Dinlerarası diyalog' ve 'ılımlı İslam' diyerek şaibeli girişimler başlatmış, pek çok sırlı ve gizemli ilişkiyle uluslararası dünyada Müslümanların aleyhine oluşturulan karanlık projelerin bir parçası olmaktan çekinmemiştir.

HIRİSTİYANLAŞMA EĞİLİMİ

 Gerçekte II. Vatikan Konsili'nde alınan kararlara dayanan Dinlerarası Diyalog projesiyle Gülen, ulusal ve uluslararası birçok etkinlik düzenleyerek, bir taraftan bağlarını Hıristiyan kültürüne yaklaştırırken diğer taraftan örgütün Batı dünyası tarafından akredite edilmesini sağlamıştır. Bu sayede Gülen, kendisine Pensilvanya'da üs kurma fırsatı bulurken, birçok batılı ülkenin kapıları örgüte bu sayede açılmıştır.

KURAN'I İSTİSMAR ETTİ

 Diyalog sürecine meşruiyet kazandırmak için, Âl-i İmrân Suresi'nin 64. ayeti istismar edilmiş, bilinçli şekilde kelime-i tevhidin sadece ilk kısmı öne çıkarılmıştır. Gülen "Lâ ilâhe illallah' diyeni başıma koyarım" demiş, bu da müntesiplerince Kelime-i Tevhid'in 'Muhammedün Rasûlullah' kısmı söylenmese de kurtuluşa erilebileceği şeklinde algılanmasına yol açmıştır. Müslüman olmak için kelime-i tevhidin ilk kısmı olan "Lâ ilâhe illallah" demenin yeterli olduğu ve Hz. Muhammed'e iman etmeyenlerin de cennete girebileceği safsatası ileri sürülmüştür.

"FETÖ'NÜN GÜNAH GALERİSİ" DİYE YAYIMLAYIN

 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 4 Ağustos'ta yapılan Olağanüstü Din Şûrası açılışında yaptığı konuşmada, "Sözde kitaplar yazıyormuş, sözde eserleri varmış. Artık ne tür intihaller yapıldığını bilemem, ama çok intihaller olduğu belli. Diyanet İşleri Başkanımıza da bir ara söyledim. 'Bunun sözde eserlerini Din İşleri Yüksek Kurulumuza verin de A'da Z'ye incelesinler, inceletsinler. Bu kitapların içinde dinimizle bağdaşmayan ifadeler var. Ve ondan sonra da FETÖ'nün Günah Galerisi diye bir kitabı siz yayımlayın.' Ve burada bütün gerçekleri ortaya serilsin. Bunun en ideali, Din İşleri Yüksek Kurulu'nun bu çalışmayı yapmasıdır, bunu bekliyoruz" açıklamasını yapmıştı.

.


 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İmam 2016-10-05 11:14:30

peki fetöden açığa alınan müftü ve diğer görevlileri atayanlar nerede? bunları sokaktaki vatandaş atamadı. icraat...

Avatar
Bekleyin..! 2016-10-05 10:33:48

bu raporlar kimseyi artık ikna edemez. çok yakında tüm kurumlar bu yapıdan tamamen temizlenecek. diyanet bu raporu yıllar önce hazırlamalıydı. içki masalarında kur'an okunurken aklınız neredeydi. raporu hazırlamak için bir darbe girişiminin ve yüzlerce insanın ölmesi mi gerekirdi? ancak Allah biliyor ya, tüm kurumlardaki hain fetöcüler cezasını bulacak. kimse artık kendini gizleyemeyecek. çok yakında kim ak kim kara belli olacak. bu nedenle bu raporu şimdi yayınlamanın kimseye bir faydası yok. diyanet, dini istismar eden yapılar konusunda halkı uyarmakla görevli bir kurum. bu yapı zaten iyice deşifre olup tüm hainlikleri ortaya çıktıktan sonra bu raporu yayınlamak bir özürden ibarettir. inşAllah diyanet bundan sonra daha iyi önlemler alır. Allah ülkemizi ve milletimizi bu fetö ve benzeri hain yapılardan muhafaza eylesin.

Avatar
ömer faruk 2016-10-05 09:59:26

günaydın diyanet günaydın.müftü,haham,papaz üçlüsünün diyalog köprüsünden elele gözgöze geçişleri, müftünün hrsitiyan bir şahısla müslüman bir kadının nikahlarını kıyma aşamasından buralara gelmeniz önemli.ama içinizdeki kripto fetöcüleri halen temizleyememişseniz boşuna uğraşıyorsunuz.kafirlerin yapamayacağı bir sinsilikle ve diyanet tarafında gözükerek diyaneti itibarsızlaştırıyorlar.necip fazılın bahsettiği diyanetin içindeki karanlık unsurlar faaliyetlerine devam ediyor.diyanetçi görünerek dindarlara saldıran fitne fesat güruhu dindarları hedef alıyor.diyanet samimi ise biraz cesaret gösterip içlerindeymiş gibi görünen fitne güruhunu temizler.hadi diyanet görelim vicdanınızı ve cesaretinizi.

Avatar
Abdulhamid 2016-10-05 15:47:19

Diyanet peki sapik goruslu diğer ilahiyatcilar ne olacak...Korkarım 5 sene sonra çıkar buda varmış kusura bakmayın dersiniz...Ama bu millet artık size hiç guvenmiyor bunu anlamıyorsunuz...Bu baskanliktakiler masum galiba...Fetoscu vekil bile var sizde ust düzey yok herhalde...Bizde yedik...

Avatar
Fitne iftira garaz kin= muftu 2016-10-05 16:48:09

Buorgutte yetişmiş mayasi bulasmis simdi takla atan muftuler neolacak unutmayin bos tenekeden cok ses çıkar vaazda iki sozunden biri dsurmuyor ama dun sahildeyken kolkolageziptozanlar kirsala cikinca teke oluyolar kankalari uzakta icerde olanlarada sira gelirama unutmayin ebucehil kuyusuna dustu sizde gizlendiniz yerlerden dusersiniz

Avatar
hayrettin 2016-10-08 21:14:02

Yaziklar. Olsun.iyuki. cehennem var..cennet. ucuz. cehennem. luzumsuz. degil. herkes. yarin Allahin. huzuruna. cikabilecegini. yani. yarin ölebilecegini. dusunerek. yasasaydi. Vay vay vaaay...ne. gunler. yaşıyoruz...