Diyanet hizmetlerinde Osmanlı İzleri!

Diyanet İşleri Başkanlığı, sosyal medyada etkinliğini artırmak amacıyla Twitter ve Facebook'tan Arapça ve İngilizce paylaşımlarda bulunacak.

Diyanet hizmetlerinde Osmanlı İzleri!

Diyanet İşleri Başkanlığı, sosyal medyada etkinliğini artırmak amacıyla Twitter ve Facebook'tan Arapça ve İngilizce paylaşımlarda bulunacak.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
20 Mayıs 2016 Cuma 15:21
Diyanet hizmetlerinde Osmanlı İzleri!
banner221
Devrim kanunlarıyla birlikte İslam ülkeleri liderliği elinden alınan Türkiye bölgesinde dini liderlikle birlikte siyasi liderliğini de kaybetti. 


Osmanlı Hilafetinin boş bıraktığı ortamı mantar gibi patlayan binlerce farklı cemaat aldı.
 
Kurumsallaşan cemaatlerden bazıları karşılıklı kılıçların çekilmesine zemin hazırlarken Arabistan ve İran gibi ülkeler kucaklayıcı olmaktan uzak mezhebi noktada uluslararası propagandaya bile başladı.
 
Bu durumu gören Diyanet, ortamın boşluğunu da fark ederek tıpkı Osmanlı hilafetinde olduğu gibi sınırlarını aşıp Müslümanların olduğu tüm bölgelerde hızla teşkilatlanmaya gitti. 

Bu gün bu adımın bir süreci olarak Diyanet İşleri Başkanlığı altı dilde yayın yapma kararı aldı. 


DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 7 kıtada 100’ü aşkın ülkeye hizmet götüren Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye’nin İslam düşünce geleneğindeki zenginliğini, din hizmetleri alanındaki tecrübesini paylaşmak için yeni bir mecrada yayın yapmaya başladı.

Yurt dışındaki vatandaşlara ve İslam dünyasına daha iyi hizmet sunabilmeyi amaçlayan Diyanet, başkanlıkla ilgili tüm haberleri ve cuma hutbelerini artık İngilizce ve Arapça olarak Twitter ve Facebook hesaplarından yayınlayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Twitter'da "@diyanet_ar" ve "@diyanet_en"; Facebook’ta ise "diyanetenglish" ve "diyanetarabic" hesaplarından paylaşımlar yapacak.

- 6 dilde yayın

Diyanet İşleri Başkanlığı web sitesinden halen İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça ve Arapça dillerinde haberler yayınlanıyor.

Başkanlığın Twitter'da "@diyanetbasin", Facebook'ta ise diyanetbasin hesapları bulunuyor.

Diyanet İşleri Başkanlığınca önümüzdeki günlerde farklı dillerde yayınlara devam edilmesi planlanıyor. Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 23.05.2016 01:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Unknown 2016-05-20 17:42:23

Firstly make your staff learning foreign languages. Secondly publish your messages in foreign languages. Sincerely

banner220