Diyanet'i bir kısım Diyanetçi'den daha iyi savundu

TBMM Diyanet Bütçesi'nde Kahramanmaraş Milletvekili İmran KILIÇ 'ın Diyanet İşleri Başkanlığı Bütçe Konuşması

Diyanet'i bir kısım Diyanetçi'den daha iyi savundu

TBMM Diyanet Bütçesi'nde Kahramanmaraş Milletvekili İmran KILIÇ 'ın Diyanet İşleri Başkanlığı Bütçe Konuşması

28 Şubat 2016 Pazar 14:30
Diyanet'i bir kısım Diyanetçi'den daha iyi savundu
DiNiHABERLER.COM / öZEL

AK Parti grubu adına bir konuşma yapan Kahramanmaraş Milletvekili  ve eski müftü İmran KILIÇ konuşmasını şöyle sürdürdü.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesi üzerinde grubum adına konuşmak üzere söz almış bulunmaktayım. Yüce Meclisi saygıyla selamlıyorum.
Görevi, İslam dininin temel kaynaklarına dayalı doğru ve güzel bilgiyle toplumu din konusunda aydınlatmak, inanç, ibadet ve ahlak esaslarıyla ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini yönetmek olan Diyanet işleri Başkanlığı 3 Mart 1924’te kurulmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığı kuruluşundan itibaren yürüttüğü hizmetlerde doğru bilgiyi, güzel ahlakı ve İslam’ın 2 sahih kaynağı olan Kur'an ve sünneti esas almış, bunun yanında tarihin imbiğinden geçen geleneği, Müslümanların on beş asırlık tecrübesini, günün gelişen ve değişen şartları çerçevesinde çağın ihtiyaç ve beklentilerini göz ardı etmeyen bir anlayışı benimsemiştir.
Sadece yurt içinde değil, yurt dışında da dinî ve manevi değerleri her fırsatta topluma anlatma, öğretme ve rehberlik etme görevini üstlenen Diyanet İşleri Başkanlığı, bugün 100’ü aşkın ülkede yurt dışı teşkilatlarıyla din hizmetlerini yürütmektedir. Başkanlık, Dinimübiniislam’ın rahmet yüklü mesajlarını toplumumuza ve tüm insanlığa ulaştırmak, insanlığın barış ve huzuruna katkı sağlamak, müminlere yeni ufuklar açmak ve manevi derinlikler kazandırmak amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.


 İmran KILIÇ; "din duygusu, insanlık tarihiyle başlayan ve doğuştan gelen bir duygudur. İnsandaki din duygusunun silinmesi imkânsızdır. İlmin sınırı genişledikçe bir yaratıcının varlığına dair kesin deliller de bu oranda çoğalmaktadır. Dikkat edilirse çağımızda din hizmetine ve din olgusuna yapılan atıflar tüm dünyadaki yerini ve gücünü korumakta, dünyanın modern açılımına rağmen bu tutum ve görüntü devam etmektedir.


Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; yurt içi ve yurt dışı din hizmetlerinin yürütülmesinde din görevlilerinin çok büyük bir payı vardır ve bu sorumlulukları artarak devam etmektedir. Ülkemiz tarihinde, millî mücadele yıllarındaki tablo ve cumhuriyetimizin kuruluşundaki proje, din görevlilerimizin toplumdaki sosyal yapılarını ortaya koyma açısından önemli olduğu gibi, bunlar ihtiyaç hâlinde onların başarılarını gösteren belge ve kanıtlardır.
Ülkemizin aydınlık dolu yarınlarının inşasında din görevlilerimize önemli hizmetler düştüğünü bir kez daha vurguluyor, gayretlerini takdir ve iftiharla izliyor; emeği geçenlere minnet, ahirete göçenlere rahmet diliyor, yüce Meclisi saygıyla selamlıyorum" dedi.

 
Son Güncelleme: 07.03.2016 19:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
imam 2016-02-29 16:05:03

başlık hiç hoş degil unutmayalım ki sayın vekilimiz her şeyden önce bir diyanet mensubudur ve bizim meclisteki sesimizdir sizin medyadaki sesimiz oldugunuz gibi işte diyanetin gür sesi olarak başlık atılsa bir maraşlı ve diyanet mensubu ve ak partili orlak daha çok menmun olurduk.saygılar

Avatar
SALİH 2016-03-02 14:51:05

halkin adami halktan bi̇ri̇ değerli̇ müftümü tebri̇k edi̇yor başarilarinin devamini di̇li̇yorum