Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan “Kardeş Cami Projesi”
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Diyanet'ten “Kardeş Cami Projesi

Diyanet İşleri Başkanlığı Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde yaşanan yoğun terör olayları sonucunda bölgede bulunan birçok cami ve mescidin zarar görmesi üzerine “Kardeş Cami Projesi”ni devreye koydu.

Bilindiği gibi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizin pek çok il ve ilçesinde süren terör operasyonları kapsamında yüzlerce camii ve mescit kullanılamaz hale geldi. Diyanet, yöre halkının maddi ve manevi sıkıntılarını gidermek amacıyla manevi destek kapsamında görevlendirmeler yaparken kurduğu iftar sofraları ve gıda paketleriyle de bölge insanının yarasını sarmaya çalıştı.

Diyanet’in önünde en büyük sorun ise cami ve mescitlerin bir an önce ihya edilmesi. Zarar gören eserlerin tamir ve bakımı yapılarak hizmete sunulması, kullanılamaz durumda olanların ise yerine yapılması düşünülen inşaatlar yüksek harcama isteyen meblağlar.

Diyanet, bu nedenle “Kardeş Cami Projesi” ile bölge halkının manevi ihtiyaçlarının bir an önce giderilmesi için Müftülüklere gönderdiği bir yazı ile bu projeye destek çıkılmasını istedi. 


 

Kaynak: Dinihaberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İmam11 6 ay önce

Al sana bir yardım daha çıktı iyice dilenciliği resmi hale getirdik baksana

Avatar
Potomyalihoca 6 ay önce

Kardes proje deyip İmamlardan para istetmeyiniz.Bıktık artık cemaatten para dilenmekten.Yeter artık bırakın şu Saçmalığı.Camilerde cemaat kalmadı. İmamlar başka kurumlara gidiyor.Hangi akıla hizmet ediliyor anlamadım gitti.Cemaat şikayetçi. ..