Diyanet ismini taşıyan sitelere son ihtar!

Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirliği "Diyanet" ismini taşıyan sitelere son ihtarda bulundu.

Diyanet ismini taşıyan sitelere son ihtar!

Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirliği "Diyanet" ismini taşıyan sitelere son ihtarda bulundu.

07 Haziran 2014 Cumartesi 09:16
Diyanet ismini taşıyan sitelere son ihtar!
banner221
Eymen NEZİR / ANKARA / DİNİHABERLER.COM

Diyanet İşleri Başkanlığı "Diyanet" ismini taşıyan siteleri kapatmak için harekete geçti. İsmini tescillendiren ve Diyanet'ten izin alan kurumsal web sayfaları hariç diğer siteler yolun sonuna geldi.
 
Diyanet İşleri Başkanlık yetkilileri yaptığı açıklamada; Yapılan denetimlerde kurumumuza ait olmadığı halde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın logolarını kullanarak kendilerini Diyanet'in resmi sayfası süsü veren web sayfaları tespit edilmiştir. Kişi ve Kuruluşlara ait bu web sayfaları Diyanet’in adını kullanarak iş yapmakta ve kurumu rencide etmektedir"
 
 Diyanet İşleri Başkanlığı  Hukuk Müşavirliği,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bir üst yazı yazarak "Diyanet" ismini taşıyan sitelerin kapanması yönünde resmi bildirimlerde bulunduklarını dile getirdiler.
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ise, Diyanet'in kapanmasını istediği siteleri online üzerinden iletişimini keserek yayım hayatına son verecek.
 
-Diyanet bu yetkiyi nereden aldı?-
 
MADDE 3 - 22/6/1965 tarihli ve 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 1 inci maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanlığın izin verdiği vakıf, kurum ve kuruluşlar dışında, diğer kurum ve kuruluşlar ile özel ve tüzel kişiler tarafından ‘Diyanet' kelimesi isim olarak kullanılamaz.”

Diyanet, Diyanet ismini taşıyan sitelere son ihtarını yaptı

 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220