Diyanet Kur'an Radyosu Kuruyor
Erdi KARADENİZ / ANKARA / DİNİHABERLER.COM

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman, Kur'an Radyosu kurmak istediklerini açıkladı.

Türkiye Diyanet Vakfı ve İstanbul İl Müftülüğü tarafından ortaklaşa çıkarılan "Din ve Hayat" dergisine röportaj vereren Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman. yakın bir zamanda "Kur'an Radyosu" kuracakalarını dile gtirdi.

 "Din ve Hayat" dergisi ediötürü Kamil Büyüker'in, Diyanet'in önümüzdeki dönemlerde gerek görsel medya gerekse yazılı iletişim alanında ne gibi bir projeleri ve çalışmaları olacak? sorusuna  Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman,

"Televizyonlar için yeni programların hazırlığını yapıyoruz. Başkanlığımızın tarihini ele alan "Risayet" belgeselini hazırlamak istiyoruz. Çocuklara ve gençlere yönelik yeni programlar hazırladık, onları kısa sürede izleyici ile buluşturacağız. Yurt dışındaki vatandaş ve soydaşlarımız için programlar hazırlıyoruz. Televizyonumuzun yurt içi ve yurt dışı temsilcilikleri ile irtibat ofislerinin hazırlığını yapıyoruz. Halkımıza ve aydın kesime yönelik yeni programlar planlanıyor. Soyal medyada daha etkin olmak için çalışmalarımız var. İkinci bir radyo olarak Kur'an Radyosu'nu kurmak istiyoruz" dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol