Diyanet:
Yeni Asya Gazetesi'nin haberini fırsat bilip Diyanet'e saldıran hain paralelcilere Diyanet'ten cevap geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez: Diyanet olarak Risaleleri basmaya devam edeceğiz, ama tekelimize almadan. Çünkü Risale-i Nur ümmetin malıdır.
 
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Risale-i Nur basımlarında ortaya çıkan bandrol meselesi üzerine "Diyanet de mi bandrol alamıyor?" sorusunu cevapladı.  
 
BANDROL ALAMAMA SIKINTIMIZ YOK
 
Yeni Asya'nın haberine göre, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İşaratü’l-İ’caz için bir bandrol engelinin söz konusu olmadığını ve çok yakında 30 bin adet baskıyı gerçekleştireceklerini söyledi. Eseri Arapça orijinali ile birlikte, Abdülmecid Nursî’nin tercümesini esas alarak tahkikli şekilde hazırladıklarını belirten Görmez, “Bu vesileyle bir müjde daha vermek istiyorum. Mesnevî-i Nuriye’yi de yayına hazırladık ve yakında basacağız” dedi.
 
SORUN BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ
 
Üstad Bediüzzaman’ın “Risaleler Diyanet’in malıdır” sözünden hareketle eserleri basmaya karar verdiklerini ifade eden Görmez, “Ancak bunu yaparken Risale basımını tekelimize almayacağız. Çünkü Risale-i Nur ümmetin malıdır” diye konuştu. Risale neşriyatında önemli olan hususun, eserlerin aslı muhafaza edilerek basılması olduğunu vurgulayan Görmez, bandrol problemiyle ilgili olarak da, “Mahkeme safahatının bir an önce sonuçlanmasını ve sorunun en kısa zamanda çözüme kavuşmasını temennî ediyoruz” ifadesini kullandı.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mehmet 3 yıl önce

paralelciler istanbulda kıyas ve icma seminerine gittiler

Avatar
abd 3 yıl önce

ümmetin malıdır...bunun aksini söyleyen onur yoksunudur...lakin bilinmesi gereken en önemli şey hoca efendi cemaatinin risalelerle ilgisi yoktur...onları toplum nur cemaati diye lanse etti buda onların işine geldi...nur kiiiimmm onlar kiiimmm...