Diyanet Vakfı Kastamonu Şubesi'nin yeni hizmet binası açıldı

Türkiye Diyanet Vakfı ( TDV ) Kastamonu Şubesinin yeni hizmet binası, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof.Dr.Mehmet GÖRMEZ'in katıldığı törenle 05.11.2015 tarihinde hizmete açıldı.
Açılış proğramına, Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ, Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, İl Müftüsü Osman AYDIN,Vakıflar Bölge Müdürü Yavuz YÜCEBIYIK ve çok sayıda davetli katıldı.
Türkiye Diyanet Vakfı 'nın, 7 kıtada insanlığın hizmetinde bir vakıfa dönüştüğünü ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof.Dr.Mehmet GÖRMEZ " Bu vakıf artık Türkiye'de değil, Rusya'da yaşayan 30 milyon Müslüman kardeşimizin de ihtiyaçlarını karşılayan, Orta Asya'daki Türk Cumhuriyetlerinde fakülteleri, liseleri olan din hizmetlerine büyük katkıları olan bir vakıf. Bu vakıfların aynı zamanda gençlerimizin, ailelerimizin gelip kitap okuduğu, sohbet ettiği ilim irfan mekanlarına dönüşmelerini istiyoruz. Şehirlerimizin merkez ve ilçelerinde bu tür şubelerimiz açılmaya devam edecek. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, hayırlı olsun" dedi.
Protokol konuşmalarının ardından, Türkiye Diyanet Vakıf ( TDV ) Kastamonu Şubesi açılışı Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN ve Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof.Dr.Mehmet GÖRMEZ tarafından yapılarak, hizmet binası gezildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol