Diyanet Vakfı Kocatepe Gençlik Fuarı Sona Erdi

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi ( TDV KAGEM) tarafından düzenlenen II. Kocatepe Gençlik Fuarı sona erdi.

Diyanet Vakfı Kocatepe Gençlik Fuarı Sona Erdi

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi ( TDV KAGEM) tarafından düzenlenen II. Kocatepe Gençlik Fuarı sona erdi.

06 Mayıs 2015 Çarşamba 17:19
Diyanet Vakfı  Kocatepe Gençlik Fuarı Sona Erdi
banner221
Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi ( TDV KAGEM)tarafından düzenlenenII. Kocatepe Gençlik Fuarı sona erdi.

2-5 Mayıs Ankara Kocatepe Camii Fuar alanında gerçekleştirilen fuarın son gününde konuşan TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin, "ülkeningeleceği ve umudu" diye nitelendirdiği gençlere şöyle hitap etti:

"Gençler, geleceğimizi siz imar edeceksiniz. Anne babalarınızın, bilim adamlarının, sanatçıların mirasçılarısınız. Ülkemizin size ihtiyacı var. Dini bütün, milli kültürü sağlam, tarihine bağlı, çalışkan, üreten, bayrağı, vatanı ve mukaddesi uğruna 'kim var' denildiği zaman 'ben varım' diyecek gençlerimize ihtiyacımız var."

Fuar süresince gençlerin hem kendilerini tanıtmahem de birbirlerini yakından tanıma fırsatı bulduğunu vurgulayan Bilgin, "Dört gün devam eden etkinlik süresince, gençlerimiz aynı platform altında birlikte düşünüp beraber hareket etme imkanı buldular. Birbirlerinden aldıkları ilhamla farklı bakış açıları kazanan gençler ortak noktalarda buluşmayı başardılar"diye konuştu.

TDV KAGEM Müdürü Hicret Toprak ise fuara 38 genç kulüp ve derneğin katıldığını belirterek,fuarın dostluk ve kardeşlik havasında geçtiğini söyledi."Umudumu burada sorduğunuz sorular, yaptığınız tartışmalar, güçlendirdi. Verimli bir dört gün geçirdik"diyen Toprak, gençlerin hem kendileri için ayrılan alanda hem de serbest fuar alanında yaptıkları etkinliklerle göz doldurduğunu ifade etti.

Toprak,kitaplar, söyleşiler, imza saatleri, sergiler, yarışmalar ile gençlerinzamanlarını kültür ve sanat tadında geçirdiğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Engelli sandalyesi, koltuk değnekleri ve empati parkuru ile engelli vatandaşların gündelik hayatlarında yaşadıkları zorluklara dair farkındalık oluşturduk. Kardeşlik kumbarası, geleneksel Osmanlı oyunları, Kitap ağacı gibi etkinlikleriyle de gençlerimizin güzel zamanlar geçirmesini sağladık."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 16.09.2016 01:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220