Diyanet Vakfı'ndan Kurban Çağrı Merkezi

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde oluşturulan çağrı merkezi, kurban konusunda bilgi almak ve kurbanını vekâlet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşlar için büyük kolaylık sağlıyor.

Kurban çağrı merkezini 0312 416 90 00 numaralı telefondan arayan vatandaşlar, vekaleten kurban bağışı konusunda bilgi alabiliyor.

Kurban Bayramı sona erene kadar haftanın 7 günü, 08.00-23.00 saatleri arasında 12 kişilik kadrosuyla hizmet veren kurban çağrı merkezindeki görevliler, genel olarak kurban kesimiyle ilgili bütün telefonlara cevap veriyor, vekaletle kurban kesimine ilişkin soruları cevaplıyor.

Vatandaşlarımızın dini ve teknik konulardaki soruları da yine çağrı merkezimiz tarafından ilgili birimlere yönlendiriliyor.

Vekaletle kurban kesimi konusunda bilgi almak için 0312 416 90 00’ı arayabilirsiniz.


103 ülke 503 bölgede kurban kesecek

Türkiye Diyanet Vakfı, vekâlet yoluyla kurban kesim programı kapsamında bu yıl 103 ülke 503 bölgede vekaleten kurban kesimi yapacak.

Kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımız, yurt içinde 625 TL, yurt dışında da 450 TL bedelle vekaleten kurban kesim programımıza katılabilir.

Vatandaşlarımız, www.diyanetvakfi.org.tr  adresinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, PTT şubeleri ile Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, Akbank, Garanti Bankası, Albaraka, Türkiye Finans ve Kuveyt Türk bankaları aracılığıyla da kurban programına katılıp kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir.

Yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız da Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve ateşeliklere bağlı dernek ve din görevlileri vasıtasıyla kurban bağışı yapabilir.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol