Diyanet Yozgat Eğitim Merkezi inşaatı sürüyor

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, yapımına bu yıl başlanılan Yozgat Diyanet Eğitim Merkezi inşaatında incelemede bulundu.

Diyanet Yozgat Eğitim Merkezi inşaatı sürüyor

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, yapımına bu yıl başlanılan Yozgat Diyanet Eğitim Merkezi inşaatında incelemede bulundu.

21 Kasım 2015 Cumartesi 17:02
Diyanet Yozgat Eğitim Merkezi inşaatı sürüyor
banner221


Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, yapımına bu yıl başlanılan Yozgat Diyanet Eğitim Merkezi inşaatında incelemede bulunduİnceleme sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Yazıcı, eğitim merkezinin 2017 yılında tamamlanmasının planlandığını söyledi.
 
Diyanet Eğitim Merkezi’nin süresinden önce de teslim edilebileceğini ifade eden Yazıcı, “Seksenin üzerinde insanın çalıştığı inşattaki çalışmalar durmaksızın devam ediyor. Yüklenici alt firmanın işi bırakması ve işçilere bir miktar borç bırakması nedeniyle inşatta sıkıntı var gibi mütalaa edilse de asıl yüklenici firma işi tekrar deruhte etti ve inşaatın seyrinde herhangi bir gerileme olmadı” dedi.


Yozgat Diyanet Eğitim Merkezi
 
Diyanet Eğitim Merkezi 'nin Yozgat'ın tanıtımı ve kalkınmasına iyi bir örnek olacağını belirten Yazıcı, şunları kaydetti:
 
"Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin kullanıldığı bu güzel eserin bir yıl içerisinde bitmesini beklemekteyiz. Yozgat’ın kendi kabuğunu çatlatma, müreffeh iller arasında yerini alma noktasında çalışmalara aralıksız devam ediyoruz. İlimizin her köşesinde, il merkezi ve ilçelerde hummalı bir şekilde devam eden yatırımların, gerek ödenek gerekse imalat yönünden bir sıkıntısı olmadığını belirtmek isterim. Mevsim şartları nedeniyle bir yavaşlama söz konusu olsa da her gün daha iyiyi yakalamaktayız."
 
Toplamda 23 milyon liraya mal olacak 38 bin metrekarelik alanda kurulan eğitim merkezi bünyesinde, otel, derslikler, kütüphane, konferans salonu, lojmanlar bulanacak ve 300 kişi aynı anda eğitim görebilecek.


 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 27.03.2016 12:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İmam Hatip 2015-11-21 17:31:16

Cenabı hak yar ve yardımcınız olsun. Böyle kutsi ve kuvveti İslamiyet i temsil eden ve oradaki ahalinin islamiyet olan merbutiyetinin bir delili olan hizmet evleri mübarek olsun.

İMAM ADAYI TUNCER BOZ

banner220