Diyanet'in Kürtçe Kur'an-ı Kerim meali tükendi

Diyanet İşleri Başkanlığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine, 20 bin adet Kürtçe Kur\'an-ı Kerim meali daha basmaya karar verdi.
 
Diyanet İşleri Başkanlığının bir ilki gerçekleştirerek yayınladığı Kürtçe Kur\'an-ı Kerim meali, yoğun talep gördü ve tükendi. Başkanlık, ilk etapta 10 bin adet Kürtçe Kur'an-ı Kerim basmıştı. Kürtçe Kur\'an-ı Kerim mealinin yeniden basılması yönünde hem vatandaşlardan hem de il ve ilçe müftülüklerinden gelen yoğun talep üzerine, 20 bin adet daha basılmasına karar verildi.
 
Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman, AA muhabirine, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine gönderdikleri bütün Kürtçe Kur'an-ı Kerim meallerinin tükendiğini söyledi.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu yoğun ilgi üzerine 20 bin adet Kur\'an-ı Kerim mealini daha basmaya karar verdiğini dile getiren Salman, "Çok kısa bir zaman içerisinde bölge halkı ile buluşacaktır" dedi.
 
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki vatandaşların Kürtçe Kur\'an-ı Kerim mealinin dilini çok sade ve anlaşılır bulduklarını anlatan Salman, vatandaşların memnuniyetini il ve ilçe müftülüklerine ilettiklerini kaydetti.
 
Dr. Salman, vatandaşlardan gelen yeni talepler doğrultusunda Kürtçe mealin yeni baskılarının da yayınlanabileceğini belirtti.


 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
vanlı 2 yıl önce

Bunlar Kürt olsa elbette alıp okurlar bunlar Ermeni çocukları onun için bakmazlar bile

Avatar
Şemsettin Karaduman 2 yıl önce

Selo zırtabozu Kürtçe biliyor mu? Bunun anadili Ermenice.