Diyanet'in yok deme lüksü var mı?

Maldivler Din İşleri Bakanı Al Said, Diyanet İşleri Başkanı Görmez’i ziyaret etti…

Diyanet'in yok deme lüksü var mı?

Maldivler Din İşleri Bakanı Al Said, Diyanet İşleri Başkanı Görmez’i ziyaret etti…

30 Ağustos 2014 Cumartesi 15:29
Diyanet'in yok deme lüksü var mı?
banner221
Maldivler Cumhuriyeti Din İşleri Bakanı Muhammed Şahun Al Said, beraberindeki heyetle birlikte Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i ziyaret etti.
 
Konuk Bakanı kabulünde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, bazı ülkelerin nüfusu ve toprağı itibarıyla küçük, ancak taşıdığı mana itibarıyla büyük ülkeler olduğunu, Madivler'in de İslam tarihi açısından büyük manaya sahip, önemli bir ülke olduğunu söyledi.
 
Din eğitimi ve din hizmetleri konusunda Maldivlerle tecrübe paylaşımında bulunacaklarını belirten Başkan Görmez, konuk Bakanın kendi ülkelerinde Osmanlı mimarisine uygun cami talebine karşılık, projenin gerçekleşmesi için her türlü desteği vereceklerini kaydetti.


 
Bu tür taleplerden duydukları memnuniyeti de dile getiren Başkan Görmez şöyle konuştu;
 
“Çok sayıda Müslüman devletten kendi ülkelerine Osmanlı mimarisinde cami yapılması talebi alıyoruz. Bu tür taleplerden dolayı memnun oluyoruz. Yıllık planlamalarla, güçlerimiz doğrultusunda bu talepleri geri çevirmemeye çalışıyoruz. Şu anda dünyanın pek çok başkentinde cami inşaatımız devam ediyor. Washington'da, Moskova'da, Bişkek'te, Afrika'nın bazı merkezlerinde, Balkanlar'da cami inşaatlarımız devam ediyor."
 
Konuk Bakan Muhammed Şahun Al Said ise, görüşmede, halkı ve ülkesi adına büyük onur duyduğunu belirterek, "Biz biliyoruz ki Türkiye, özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı bu tür yardım taleplerini geri çevirmiyor. Türkiye'nin son yıllarda ümmete karşı üstlendiği görevler doğrultusunda bizlere de destek çıkmanızı talep ediyoruz" dedi.
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220