Diyanet'ten personele müjde, Yönetmelikler değişiyor!


DiNiHABERLER.COM / öZEL İÇERiK

 
81 ilin Diyanet-Sen Şube Başkanlarını Diyanet'in konferans salonunda kabul eden, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, personele kucak dolusu müjdeli haberi verdi.

Nakil, sınav, atama ve yer değiştirme, personel özlük hakları vb gibi bir çok alanda yönetmelik değişikliğine gidileceğinin ilk sinyalini veren Başkan Görmez, "Bütün bu yönetmelikler tüzüklerin gözden geçirilmesi lazım" dedi.

Başkan Görmez, "Birinci dönemde bende ilgilenemedim ama daha fazla emek vermeliyiz. Tabi zorluğumuz şudur. Arkadaşlarımızın çoğu köylerde yaşıyor. Bizim o köylerde yaşayan arkadaşların çocuklarını aile hayatlarını teminat altına almalıyız. Onları mutlu etmeliyiz. Bu ikinci dönemde bu konulara ağırlık vereceğiz" açıklamasında bulundu.

Açılım haberlerimiz devam edecek...

Bizi izlemeye devam edin...YASAL İKAZ: Sitemizde yayınlanan köşe, yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Anadolu Erenler Grubuna aittir.Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazıların bir kısmı sadece DiNi HABERLER  tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak ve dinihaberler.com'a aktif link verilerek alıntılanabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
vaiz v. 13 ay önce

diyanetteki bütün mülakat sınavları biran önce kaldırılsın. bütün sınavlar merkezi sistem tarzında yapılsın. zira diyanette torpil almış başını gidiyor.

Misafir Avatar
İMAM 13 ay önce @vaiz v.

çok haklisin

Beğenmedim! (0)
Avatar
RAMAZAN LÜTFULLAH İNEL 1 yıl önce

inşallah başkanım şu nakil sınav sistemini ayarlaryın yeter herkez girsin sınava yapmayın allah aşkına biryere gidemiyoruz

Avatar
musa tosun 1 yıl önce

haydi hayırlısı

Avatar
Kanuni 13 ay önce

Sayın Başkanımızdan en büyük talebimiz kurum içindeki adaletin sağlanmasıdır. artık şu kibarcası referans olan olaya son verilmesi. dinimizin en çok önem verdiği haksızlık, adaletsizlik konusuna dur demelidir. İslam'ı temsil eden bir kuruma hiç yakışmıyor.

Avatar
Bilal 13 ay önce

Sınav olsun baraj altmış olsun.köyde yan gelip yapacağına biraz acta kitap oku. Kuranı bile kemkumde kemkum oku ondan sonrada neden merkezlere inanıyoruz. Yok sınav olmasın eeee ne olacak gökten mi gelecek son.

Avatar
ademoğlu 13 ay önce

Çok geç kaldınız başkanım çokkkkk...

Avatar
halis akdemir 13 ay önce

Hani vekil imamlar

Avatar
zehra 12 ay önce

Fahri lere kadro yokmu