Diyanet'ten 'Risale-i Nur' müjdesi

Kanun ve kararnameyle telif ve yayın hakları Diyanet İşleri Başkanlığına verilen Risale-i Nur’ların tamamının 2015 yılı içinde basılmış olacağı öğrenildi. Korsancı ve tahrifatçı medya kuruluşları ise bandrol almayarak kara propagandaya devam ediyor.

Diyanet'ten 'Risale-i Nur' müjdesi

Kanun ve kararnameyle telif ve yayın hakları Diyanet İşleri Başkanlığına verilen Risale-i Nur’ların tamamının 2015 yılı içinde basılmış olacağı öğrenildi. Korsancı ve tahrifatçı medya kuruluşları ise bandrol almayarak kara propagandaya devam ediyor.

12 Şubat 2015 Perşembe 12:56
Diyanet'ten 'Risale-i Nur' müjdesi
2014 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından talimat verilerek Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bastırılması sağlanan Bediüzzaman Said Nursi'nin Risale-i Nur külliyatından İşaratu'l- İ'caz isimli eserin devamının da bastırılacağı öğrenildi.
 
2015 SONUNDA ESERLERİN TAMAMI BASILACAK
 
Diyanet kaynaklarından edinilen bilgiye göre Başkan Prof. Dr. Mehmet Görmez'in Diyanet İşleri Başkanlığı yayın Dairesi ve Diyanet Vakfı yetkililerine talimat vererek "Risale-i Nur külliyatının tamanının 2015 yılında basılması ve dağıtılmasının tamamlanmasını" istediği ifade edildi.
 
Tüm külliyatın yayına hazırlanması için çok ciddi ve titiz bir çalışma başlatıldığı, tezhip, hat ve grafik tasarımıyla eserlerin tıpkı İşaratu'l- İ'caz baskısında olduğu gibi en güzel şekilde okuyucuya ulaşabilmesi için ehliyetli bir heyet tarafından çok dikkatli bir çalışma yürütüldüğü bu yüzden de baskı sürecinin zaman aldığını ifade ediliyor.
 
KORSANCILAR VE TAHRİFATÇILAR KARA PROPAGANDA YAPIYOR
 
Yıllardır Bediüzzaman'ın eserlerini korsan basan ve tahrif eden bazı medya kuruluşlarının iddia ettiği gibi Risale-i Nur yayınlarının asla engellenmediğini ve müracaat eden her yayınevine sözleşme ile basım yetkisinin de verildiğini, Başkanlık olarak da İşaratu'l-İ'caz dan sonra Mesnev-i Nuriye ve Sözler mecmualarının tasarımlarının büyük ölçüde tamamlandığını Nisan ayına kadar Başkanlık tarafından bastırılmış olacağını diğer eserlerinde tamamının hazırlık ve basım işlerinin 2015 yılında tamamlanmış olacağı belirtiliyor.
 
BANDROL VERİLİYOR AMA KORSANCILAR BASMIYOR
 
Yıllardır Bediüzzaman'ın eserlerini korsan basan ve her türlü tahrifatı yapmaktan çekinmeyen bazı medya kuruluşları ise şu ana kadar bandrol için herhangi bir başvuruda bulunmadı. Bandrol alması durumunda Bediüzzaman'ın eserlerini aslına uygun basmak zorunda kalacağı için bandrol almamakta ısrar eden bu kuruluşlar "Risale-i Nur Külliyatı engelleniyor" kara propagandasını yapmaya devam ediyor. Hukuksuzluğun devam etmesini isteyen korsancı kuruluşların yargı yoluna başvurduğu ve bandrol almamakta ısrar ettiği öğrenildi. Diyanet İşleri Başkanlığı'na dava açan bir yayınevinin ise farklı isimlerle bandrol alarak 'Bize bandrol verilmiyor' kara propagandasına devam ettiği belirtiliyor.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
masum imam 2015-02-12 17:46:35

bazı risaleleri basmayacakları veya bazı yerleri eksik basacakları şeklinde haberler var. Bu konuda Diyanet'in bir cevabı olursa haber yaparsanız memnun oluruz..

Avatar
ishak şavlı 2015-02-12 18:16:08

Diyanet Aylık 2014 Aralık sayısında yayımlanan Bediuzzaman'ın surgun hayatı ile makale,yayın koordinatorundende geçip yayınlanmış.Acaba diyorum Diyanet başkanının,bu yayınlanmış makaleden haberi var mı? Durum bu ise,bu güne kadar yapılan tahrifata Diyanet alasını yapar.

Avatar
seref 2015-02-12 20:12:05

hiç basmasa daha iyi

Avatar
Abdullah 2015-02-13 00:36:37

Sabahın haberine pek güvenilmez.Çünkü en fazla tekzib alan gazete....

Avatar
celal 2015-02-13 09:28:24

Umumun rızası olmazsa onlara ilişmek, umumun hukukuna tecavüzdür. nur talebeleri hiç bir değişiklik istemiyor orijinal basılsın. ve diyanet eski diyanet değil güvenimiz tamdır. Bu konuda söz bediüzzamanındır. Halbuki tanzimsiz, müşevveş bir surette idiler. Onlar ne hal ile yazılmış ise, öyle kalması lâzım geliyordu. Sonradan tashih ve tanzim etmeye me'zun değiliz!
Mektubat ( 488 )