Ekrem Keleş'e Bağlı Birimler

Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları arasında görev dağılımı yeniden düzenlendi.

Ekrem Keleş'e Bağlı Birimler

Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları arasında görev dağılımı yeniden düzenlendi.

29 Nisan 2015 Çarşamba 07:57
Ekrem Keleş'e Bağlı Birimler
banner283
DiNiHABERLER.COM / öZEL
 
 
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki üst düzey kademelerde sürpriz nitelikde değişikler başladı. Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları arasında görev dağılımı yeniden düzenlendi. Düzenlemeler bugünden itibaren geçerli olacak.
 
Başkan Yardımcısı  Dr. Ekrem Keleş'e Bağlı Birimler:

 
 Strateji Geliştirme Başkanlığı,
 Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı
 Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Ayrıca: 

Başkanlık Makamına iletilen taleplerden Makamca uygun görünenleri takip etmek ve neticelendirmek ve makamca tevdi edilecek diğer konuları takip etmek ve neticelendirmek.DİYANET İŞLERİ BAŞKAN YARDIMCISI


Ekrem Keleş


 
1958 yılında Konya-Seydişehir’de doğan Ekrem Keleş, 1977 yılında Konya İmam-Hatip Lisesini, 1981 yılında da Konya Yüksek İslam Enstitüsünü bitirdi. 1985 yılında Haseki Eğitim Merkezi 4. Dönem Müftüler ve Vaizler İhtisas Kursunu tamamladı. 1988 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Yüksek lisans yaptı. 1994 yılında “İslam Hukukunun Kaynağı Olarak İcma” konusunda doktorasını Ankara Üniversitesinde tamamlayan Keleş, 1985-2005 yılları arasında Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanlığı yaptı. 2005-2008 yılları arasında Mekke-i Mükerreme’de Din Hizmetleri Ataşeliği görevinde bulundu. 29.08.2008 yılında Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliğine seçilerek Kurul Başkan Vekilliğine getirildi.
 
Arapça ve Fransızca bilen Dr. Ekrem Keleş’in kaleme aldığı bazı makale ve denemeler Diyanet Dergilerinde yayınlandı.
 
Yayınlanmış Kitapları:
 
Haccı Anlamak, (Prof. Dr. Bünyamin Erul ile birlikte) Diyanet İşleri Başkanlığı yayını. Kutsal İklimde Dua (Prof. Dr. Bünyamin Erul ile birlikte). Umre Rehberi (Haccı Anlamak kitabından Umre için uyarlama). Umre Duaları (Kutsal İklimde Dua kitabının umreye uyarlanmış şekli). En Güzel Örneğin Aile Hayatı, ‘En Güzel Örnek Hz. Peygamber’ kitabı içinde, Türkiye Diyanet Vakfı Yayını, (Dr. Sadık Eraslan ile birlikte). En Güzel Örneğin Çocuk Sevgisi/ ‘En Güzel Örnek Hz. Peygamber’ kitabı içinde, (Dr. Sadık Eraslan ile birlikte) Türkiye Diyanet Vakfı Yayını. Ailenin Din Kılavuzu, Seha Neşriyat, (Dr. Muzaffer Şahin ile birlikte).
 
Makale ve Tebliğleri: ‘Dini Nikah’ Adı Altında Yapılan Gayr-ı Resmi Nikah Akdinin Tahkim Yoluyla Sona Erdirilmesi (Toplumumuzda Yaşanan Güncel Bir Sorunun İslam Hukuku Çerçevesinde Tahkim Yoluyla Çözümü Üzerine Bir Deneme) Marife Dergisi, 2004. Rü’yet-i Hilal Meselesi, Marife Dergisi, 2002.
 
Kurbanın Hükmü Konusunda Mukayeseli bir İnceleme, Diyanet İlmi Dergi. Hacda Kadınların Durumu, Hac Sempozyumuna sunulan tebliğ, İst 2006, (Hac Sempozyumu Tebliğ ve Müzakereleri, Diyanet İşleri Başkanlığı yayını, 2007 (Tebliğ).
 
Namaz vakitlerinin oluşmadığı bölgelerde vakitlerin belirlenmesi konusunda muhtelif çalışmaları bulunmaktadır.  
Uzun yıllar Din İşleri Yüksek Kurulunda görevli bulunmasının tabii bir sonucu olarak çeşitli konularda hazırladığı raporlar ve yazılar, kitap ve makale inceleme raporları, dini suallerin cevapları şeklindeki bazısı kısmen ilmî olarak nitelendirilebilecek- bir takım çalışmaları, genellikle Din İşleri Yüksek Kurulu bünyesinde Kurul müktesebatı içinde değerlendirilmiştir.
 
Dr. Ekrem Keleş, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Vekilliği görevini sürdürürken, 30.12.2010 tarihinde Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erdal KARATEPE 2015-04-29 10:27:37

Hocamıza Rabbim daim başarılar ihsan eylesin

Avatar
mağdur 2015-04-29 23:55:09

Hocamın başarılı olmasını temenni ederim.Hac ve umre görevli mülakatlarında komisyondaki kişiler alın teriyle alınan yazılı puanlarını dikkate almadan görevlilerin hakkını gasp ediyorlar.Keyfi hareket ediyorlar.Örneğin yazılı 90 mülakatta 60 verip ortalama 75 le imtihanı kaybettiriyorlar.Alacaklarına yazılı 65 sözlü 95 verip ortalama 80 le sınavı kazandırıyorlar bu yaptıkları hakka vicdana sığarmı***? .Hocamdan bu haksızlığa el atmasını istiyorum. Saygılar.

Avatar
imam 2015-04-29 13:30:18

hocama başarılar dilerim ama diyanette ne tür değişim olacak sevgi saygı adalet hoş görü yani kısaca kurum sıcak bir aile ortamına dönecekmi yapılan değişiklikler değişim getirmesi lazım bakıp göreceğiz

Avatar
RAMAZAN 2015-04-30 23:10:04

KESİNLİKLE ŞU SÖZLÜ SINAVI KALDIRILMALI,hem milleti eziyet hemde KAYIRMA OLMAMASI İÇİN BU ŞART, YOKSA ADAMINI BULAN SÖZLÜ İMTİHANINI KAZANIYOR.