Elife Aktaş, Evini Türkiye Diyanet Vakfı’na Bağışladı


Kocayazı köyünde yaşayan 85 yaşındaki Elife Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuran kursu olarak kiraya verdiği iki katlı evini Türkiye Diyanet Vakfı’na bağışladığını söyledi.
 
Yıl boyunca açılan kurslarda birçok kadının Kur'an okumayı öğrendiğini ifade eden Aktaş, "Benimde bu dünyaya bırakacak bir hayrım olsun diye düşündüm ve evimi Türk Diyanet Vakfı’na bağışladım. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah güzel işlere vesile olacaktır" diye konuştu.
 
İlçe Müftüsü Murat Okuyar’da, bağıştan dolayı teşekkür etti.SADAKA-I FITIR
 
Fıtır sadakası (Sadaka-i fıtır) yaratılmış ve Ramazan orucunu tutup iftar etme imkanını elde etmiş olmanın bir şükrü olarak; dinen zengin olup Ramazan ayının sonuna yetişen Müslümanın, belirli kimselere vermesi vacip olan bir sadakadır.

Fitrenin hedefi, bir fakirin içinde yaşadığı toplumun hayat standardına göre bir günlük yiyeceğinin karşılanması, böylece bayram sevincine iştirak etmesine katkıda bulunmaktır.

Günümüzde fıtır sadakasının belirlenmesinde, bir kişinin bir günlük normal gıda ihtiyacını karşılayacak miktarın ölçü alınması daha uygundur. Bu sene Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından fıtır satakası miktarı 11,5 TL. olarak belirlenmiştir. Dileyen bu miktardan az olmamak kaydıyla istediği kadar fıtır sadakası verebilir.

Fitrenizi vermek için tıklayınız..

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
murat 1 yıl önce

Helal dezzeme:)