Gana Millet Camisi'ne 1 milyon 465 bin dolar yardım
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaret ettiği ve inşaatı devam eden Gana Millet Camisi ve Külliyesi'ne 1 milyon 465 bin dolar yardım yapıldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 17 Şubat 2013'te Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ve beraberindeki heyet tarafından temeli atılan Külliye içinde, 10 bin kişinin ibadet edebileceği cami, imam hatip okulu, Kur’an kursu, sağlık ocağı, aş evi, öğrenci yurtları ve Gana Diyanet Başkanlığı yönetim binası da yer alacak.

Gana'nın başkenti Akra'da bulunan ve inşaatı devam eden külliye, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı'nın desteğiyle yaptırılıyor.


İnşaata başlanmasının ardından Külliye için 900 bin dolar yardımda bulunan TDV, 565 bin bin dolar daha yardımda bulundu.

TDV'nin toplam 1 milyon 465 bin dolar yardım gerçekleştirdiği külliyenin, bu sene sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gana ziyareti kapsamında Külliye inşaatını gezerek, yetkililerden bilgi almıştı. Erdoğan, caminin kısa sürede biteceği bilgisini vermişti.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol