Görmez; 'Diyanet Vakfı iki günü eşit olmayan bir kuruluştur'

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Türkiye Diyanet Vakfının 40. Yıl Yemeği’ne katıldı…

Görmez; 'Diyanet Vakfı iki günü eşit olmayan bir kuruluştur'

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Türkiye Diyanet Vakfının 40. Yıl Yemeği’ne katıldı…

01 Nisan 2015 Çarşamba 16:23
Görmez; 'Diyanet Vakfı iki günü  eşit olmayan bir kuruluştur'
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Türkiye Diyanet Vakfı'nın kuruluşunun 40. Yılı münasebetiyle düzenlenen yemeğe katıldı.

Gazi Üniversitesi Kültür Merkezinde düzenlenen 40. Yıl yemeğinde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, kırkıncı yılında Türkiye Diyanet Vakfının yedi kıtada insanlığın hizmetinde, evrensel bir iyilik hareketine dönüştüğünü kaydetti.
Türkiye Diyanet Vakfının yüzü aşkın ülkede faaliyet gösterdiğini belirten Başkan Görmez, “Kırkıncı yılında Türkiye Diyanet Vakfı, yedi kıtada insanlığın hizmetinde evrensel bir iyilik hareketine dönüşmüştür. Balkanlardaki, Kafkasya’daki, Latin Amerika’daki, Orta Asya’daki, Afrika’daki kardeşlerimizle iletişim kurmanın, onlardan haberdar olmanın, başka dünyalardaki kardeşlerimizle kucaklaşmanın adıdır Türkiye Diyanet Vakfı” dedi.
 
Türkiye Diyanet Vakfı'nın kırkıncı yılında büyük hizmetlere imza attığını hatırlatan Başkan Görmez, şunları söyledi;
 
“Türkiye Diyanet Vakfı, yedi kıtada insanlığın hizmetinde evrensel bir iyilik hareketine dönüşmüştür…”
 
Kuruluşundan bugüne kadar Diyanet Vakfına emek veren tüm büyüklerimize ve hayırseverlere buradan teşekkür ediyorum. Bir müessese kuruluşunun kırkıncı yılına geldiğinde elbette o müessesenin tarihi yeniden gözden geçirilmelidir. Yöneticileri geleceğe büyük adımlarla yürüyebilmesi için bu kırk yılını değerlendirmesi gerekir. Türkiye Diyanet Vakfı bunu yaptı. Kırk yılının bir değerlendirmesini yaparak hizmetlerini nasıl daha ileri taşıyabilir bunun gayreti içinde oldu. Kırkıncı yılında ‘İyilik Haftası’ ilan ederek uluslararası bir iyilik hareketini başlattı. Uyum içerisinde bir gönül birlikteliği kurarak yaptığınız hizmetlerden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
 
“Diyanet İşleri Başkanlığı sıradan bir kamu kurumu değildir. Bir devlet kurumu olmak kadar aynı zamanda bir millet kurumudur…”
 
Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı'nın birlikteliği son derece önemlidir. Diyanet İşleri Başkanlığı sıradan bir kamu kurumu değildir. Bir devlet kurumu olmak kadar aynı zamanda bir millet kurumudur. Çalışmalarını milletle birlikte yürüten bir kurumdur. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı arasındaki bu birliktelik son derece önem arz etmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı ile bizler Balkanlar'daki, Latin Amerika'daki, Kafkasya'daki, Orta Asya'daki, Afrika’daki kardeşlerimizle iletişim kurabiliyoruz. Son yıllarda Türkiye Diyanet Vakfı kendisini yenileyerek, geliştirerek hizmetlerine devam emiştir.


 
“Türkiye Diyanet Vakfı, iki günü hiç eşit olmayan bir kuruluş olmuştur…”
 
Türkiye Diyanet Vakfı, iki günü hiç eşit olmayan bir kuruluş olmuştur. Her zaman bu böyleydi ancak son yıllarda son yıllarda her günü bir öncekinden çok daha ileride olmuştur. Aramıza yeni katılan gençlerimize de ‘hoş geldiniz’ diyorum.  Gönül gönüle, omuz omuza yedi kıtada insanlığın hizmetinde olan bu kuruluşu bütün mazlumların umudu haline getirmeye devam edeceğiz. Bu müessese çalışıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye Diyanet Vakfı bir iyilik hareketi olmanın yanında aynı zamanda bir kardeşlik hareketidir. Başka dünyaların kalbini bizim kalbimize bizim kalbimizi de başka dünyalarla buluşturuyor. Her birimiz vakıf ruhuyla hareket etmek zorundayız. Sıradan bir müessese değil burası.  Dünyadaki tüm mazlumlara hizmet götüren bir kuruluşta çalışıyoruz.


 
“Türkiye Diyanet Vakfının eğitim hizmetlerinin dünya barışına katkısını yıllar gösterecektir…”
 
Türkiye Diyanet Vakfı yüzü aşkın ülkede yürüttüğü hizmetlerin karşılığını belki çok sonra alacaktır. Vakfın en büyük hizmeti eğitim hizmetidir. Bugün dünyanın her tarafında her ülkeden gençlerin gelip Türkiye’de İmam Hatip liselerinde, İlahiyat Fakültelerinde okuyarak tekrar ülkelerine dönüp Müftü, Hoca olarak hizmet vermesinin dünya barışına olan katkısını yıllar gösterecektir. Ülkemizde eğitim alarak ülkelerine dönen bu gençler barış içerisinde çok daha farklı bir dünya kuracaklardır. Başka ülkelere insani yardım götürme konusunda ülkemiz dünyada birinci olmuştur. Bu insani yardım konusunda sivil toplum kuruluşlarının da büyük katkısı var. Bu sivil toplum kuruluşları arasında da Türkiye Diyanet Vakfı birinci olmuştur. Allah’a ne kadar hamd etsek azdır.
 
Türkiye Diyanet Vakfının 40. Yıl yemeğine Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in yanı sıra Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Kayapınar, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz, Dr. Ekrem Keleş, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin, Diyanet İşleri Başkanlığı üst düzey yöneticileri ve Türkiye Diyanet Vakfı çalışanları katıldı.

Son Güncelleme: 16.09.2016 02:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
imam 2015-04-01 15:27:12

____ADMİNİN YORUMU___ Densiz yorumlar yayımlanmamaktadır...