İyi Niyet Mektubu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sunuldu

Barış ve İtidal Daimi Temas Grubu, İyi Niyet Mektubu’nu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’na sundu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in başkanlığını yürüttüğü ve İslam bilginlerinden oluşan Barış ve İtidal Daimi Temas Grubu, İyi Niyet Mektubu’nu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na sundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 32 ülkeden 100'ü aşkın İslam âliminin katılımıyla geçen yıl düzenlediği ‘Dünya İslam Bilginleri Barış, İtidal ve Sağduyu İnisiyatifi’ toplantısında alınan karar gereği oluşturulan ‘Barış ve İtidal Daimi Temas Grubu’ Ankara’daki temaslarına başladı. Bu kapsamda, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nda Temas Grubu’nun ikinci toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası, Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in başkanlığındaki temas grubu, hazırlanan İyi Niyet Mektubunu sunmak üzere önce Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Başbakanlık’ta görüştü.

http://dinihaberler.com/iyi-niyet-mektubu-tum-islam-ulkeleri-liderlerine-gidecek-71903.html


Başkan Görmez ile İslam dünyasından temsilcilerin yer aldığı heyet, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul edildi. Heyet, hazırlanan iyi niyet mektubunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundu.

Barış ve İtidal Daimi Temas Grubu, basın açıklaması yapacak…

‘Barış ve İtidal Daimi Temas Grubu’ yarın da saat 10.00’da Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in başkanlığında, Başkanlık Din İşleri Yüksek Kurulu toplantı salonunda bir basın toplantısı düzenleyecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
kiyam 2 yıl önce

bizdeki din adami sekilden ibaret din adami kisvesi nasil olur bakipda ogrensinler