İyilik ödülleri sahiplerini buluyor

“Uluslararası İyilik Ödülleri” Cuma günü sahiplerine verilecek

İyilik ödülleri sahiplerini buluyor

“Uluslararası İyilik Ödülleri” Cuma günü sahiplerine verilecek

11 Mart 2015 Çarşamba 21:08
İyilik ödülleri sahiplerini buluyor
banner221
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Türkiye Diyanet Vakfının 40. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Cuma günü gerçekleştirilecek “Uluslararası İyilik Ödülleri Töreni” nedeniyle düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) yurt içinde ve 102 farklı ülkede gerçekleştirdiği hizmetlerle Türkiye’nin iyilik hareketine dönüştüğünü dile getirdi. 2013 yılında yurt dışına en çok dış yardım yapan sivil toplum kuruluşu olan TDV’nin iki büyük hedef üzerinde durduğunu hatırlatan Başkan Görmez, “Bunlardan birincisi ülkemizde ve yedi kıtada insanlığın hizmetinde olmaktır. İkincisi ise yeryüzünde iyiliğin egemen olması için çalışmaktır.” diye konuştu.
 
Türkiye Diyanet Vakfının kuruluşunun 40. yılında, iyiliği yaymak adına, ülke genelinde 500 iyilik hareketinden 6’sına 13 Mart Cuma günü, “Uluslararası İyilik Ödülü” verileceğini açıklayan Başkan Görmez, konuşmasını şöyle sürdürdü.
Diyanet İşleri Başkanı Görmez konuşmasının sonunda Cuma günü, Özgecan Aslan’ın babası Mehmet Aslan’a; engelli çocuklarının eğitimi ve yetişmesi için seferber olan Hüseyin Başyiğit ailesine; Sen Olsan Ne Yapardın? TV programına; tek başına hareket edecek durumda olmayan çocukları sepetli bir bisikletle dışarı çıkaran ve geceleri evsizlere bisikletle sıcak çorba dağıtımı yapan Engelsiz Pedal Derneğine; camide büyük bir akvaryum yaptırarak çocukların ilgisini çeken ve hayvan sevgisi aşılayan Yusuf Dede Camii İmamı Naci Şengün’e; yaklaşık 20 yıldır Ankara’da pazartesi ve perşembe günleri 100 kişilik yemek pişirerek yetim, dul, engelli, yaşlı kişilerin evlerine dağıtan TDV Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) gönüllülerinden Fatma Bilezikçi’ye ödüllerin teslim edileceğini söyledi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 16.09.2016 02:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Kararname 2015-03-11 21:54:05

Yeni il müftüleri kararnamesi geliyor. Önceden burdan yazardınız. Bekliyoruz . Ama söylentiler doğru mu doğrusunu burdan Görmek istiyoruz .

banner220