Mehmet Görmez, taşı gediğine koyacak mı?

Yarın Gözler Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de olacak...

Mehmet Görmez, taşı gediğine koyacak mı?

Yarın Gözler Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de olacak...

27 Kasım 2014 Perşembe 19:19
Mehmet Görmez, taşı gediğine koyacak mı?
banner221


Erdi KARADENİZ / DİNİHABERLER.COM


Vatikan’dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'yi ziyaret edecek 4’üncü Papa olan Françesko, 28 Kasım’da yerel saatle 09.00’da Roma Fiumicino Havalimanı’ndan hareket edecek. TSİ 13.00’da Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşacak olan Papa, burada resmi törenle karşılanacak.

Daha sonra Anıtkabir’i ziyaret etmesi planlanan ruhani lider, buradan, devlet töreniyle karşılanacağı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na geçecek. Burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yetkililerle görüşecek olan Papa, ziyaretine ilişkin bir konuşma gerçekleştirecek.

Ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya gelecek olan Papa, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e de bir ziyaret gerçekleştirecek. Dananın kuyruğu da burada kopacak.

Hristiyanların ruhani lideri Papa Francesco, Kudüs'teki bir sinagoga düzenlenen terör saldırısının endişe verici olduğunu belirterek, dini mabetlere saldırıların kabul edilemez olduğunu açıklamıştı.

Geleneksel Genel Kabul Oturumu nedeniyle Vatikan'daki Aziz Petrus Meydanı'nda toplanan kalabalığa seslenen Papa Francesco, yaralı bir polisin de yaşamını yitirmesiyle ölü sayısının 5'e yükseldiği Kudüs'teki sinagog saldırısına da değinmiş "Barışı inşa etmek zordur, ama barışsız yaşamak da bir eziyettir" diyen Arjantinli ruhani lider, Kudüs'te ve Kutsal Topraklar'ın (Ürdün, Filistin ve İsrail'i kapsayan) diğer noktalarında artan gerilimden duyduğu endişeyi ifade etti."

Siyonistlerin emrinde olan ruhani lider Papa Francesco, söz konusu katil ve lanet İsrial olunca sessiz kalmayı tercih etmiş, lanet yahudilerin Filistinli kardeşlerimize yapmış olduğu katliamı da görmezden gelerek kılını bile kıpırdatmamıştı.

Bu duruma Sözcü Gazetesi başta olmak üzere Fitne Fetullah Gülen'in militan yayım organları da İsrail aleyhinde tek bir söz dahi söylememesi dikkat çekmişti..

Gözler Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de...

Müslümana aslan kesilen, yahudi ve hristiyana suspus olan bir papa'ya elbette verilecek bir cevap vardır.


Papa, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e bir ziyaret gerçekleştirecek. Neler konuşılacak neler görüşülecek bilemiyoruz ama Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in, tüm islam alemimin duygularına tercüman olacağına ve papa'ya "gerekli cevabı verip taşı gediğine koyacağına" inanıyoruz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ahmet hoca 2014-11-27 20:08:27

acaba

banner220