Mehmet Görmez'den rehineler için dua

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Musul'daki rehineler için dua etti.

Mehmet Görmez'den rehineler için dua

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Musul'daki rehineler için dua etti.

12 Haziran 2014 Perşembe 22:54
Mehmet Görmez'den rehineler için dua
banner221
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Musul’da IŞİD tarafından rehin alınan konsolosluk çalışanları ve şoförlerle ilgili olarak, “Yüce Rabbimizden niyazımız; insanlık dışı yöntemlerle rehin alınan kardeşlerimizin, bürokratlarımızın ve diplomatlarımızın bir an önce sağ salim ailelerine, çocuklarına kavuşmaları” dedi.
 
Sabancı Merkez Camii’nde düzenlenen Kur’an-ı Kerim ve mevlid programına katılmak üzere Adana’ya gelen Prof. Dr. Mehmet Görmez, göreve yeni başlayan Vali Mustafa Büyük’ü ziyaret etti. Adana Valiliği Şeref Defteri’ni imzalayan Görmez, daha sonra makama geçti. Makamdaki görüşme basına kapalı gerçekleşti.
 
Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, ilk olarak Adanalıların Berat Kandilini kutladı. Görmez, daha sonra, “Ayrıca hepimizin yüce Rabbimizden niyazımız; insanlık dışı yöntemlerle rehin alınan kardeşlerimizin, bürokratlarımızın ve diplomatlarımızın bir an önce sağ salim ailelerine, çocuklarına kavuşmaları. Duamız ve niyazımızdır budur” diye konuştu.

 
Mehmet Görmez, valiliğin ardından Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret etti.
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220