Müşavirler ve Ataşeler toplantısı Sapanca’da yapılacak!
‘lll. Yurtdışı Din Hizmetleri Konferansı’ Pazartesi günü başlıyor…
 
Diyanet İşleri Başkanlığı,  yurtdışında sunulan hizmetlerin genel bir değerlendirmesi yapmak üzere Sapanca Güral Otel’de ‘lll. Yurtdışı Din Hizmetleri Konferansı’ düzenliyor.
 
Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 9 Haziran 2014 Pazartesi günü başlayıp dört gün sürecek konferansın ana teması “Ortak Akıl, Hedef, Eylem” olarak belirlendi.
 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in de katılacağı konferansta, Diyanet İşleri Başkanlığının yurtdışında sunduğu hizmetlerin genel değerlendirmesinin yanı sıra Başkanlık temsilciliğinin bulunduğu ülkelerde son bir yıl içerisinde öne çıkan önemli projeler ile önümüzdeki bir yıl içerisinde planlanan projeler ele alınacak.
 
Konferansa Başkan Görmez’in yanı sıra Başkan Yardımcıları, Diyanet İşleri Başkanlığının üst düzey yöneticileri, yurt dışı teşkilatında görev yapan Din Hizmetleri Müşavir ve Ataşeleri ile birlikte Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü ve Yunus Emre Vakfı gibi paydaş kurumların temsilcileri de katılacak.
 
11 oturum halinde gerçekleşecek konferans, Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in başkanlığını yapacağı değerlendirme oturumuyla sona erecek.

Geçen yıl Diyanet İşleri Başkanlığının yurt dışında görev yapan müşavir, ataşe ve koordinatörlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının açılış törenine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davudoğlu ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de katılmıştı.

 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol