Okuyan Bir Diyanet İstiyoruz!

Malatya'da din görevlilerine seslenen Dini Yayınlar Genel Müdürü Sayın Yüksel Salman, personele yönelik eğitici bir seminer verdi.

Okuyan Bir Diyanet İstiyoruz!

Malatya'da din görevlilerine seslenen Dini Yayınlar Genel Müdürü Sayın Yüksel Salman, personele yönelik eğitici bir seminer verdi.

12 Mart 2015 Perşembe 00:01
Okuyan Bir Diyanet İstiyoruz!
DİNİHABERLER.COM / ÖZEL


Malatya Müftülüğü'nün düzenlediği "Din Eğitimde Verimliliği Arttırmak" konulu proğram kapsamında İl Müftüsü  Ümit Çimen'in daveti üzerine gelen Dini Yayınlar Genel Müdürü Sayın Yüksel Salman ve Din Hizmetleri Genel Müdürü Yaşar Yiğit, din görevlilerine hitaben coşkulu bir konuşma yaptılar.
 
İl Müftüsü Ümit Çimen'in selamlama ve açılış konuşmasıyla başlayan program Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr Sayın Yaşar Yiğit ve Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Sayın Yüksel Salman'ın konuşmalarıyla devam etti.
 
Taşra merkez buluşmalarına büyük önem veren Yüksel Salman, "Merkez olarak taşra buluşmaları bizim için çok önemli, din görevlilerinin nabzını tutup adeta çekap yaptığımız taşra, ilişkilerimizi kuvvetlendirmek ve fikirlerini almak adına bir fırsattır." dedi. Salman'ı Malatya'da din görevlileri ilgiyle dinledi.
 
Okuyan bir Diyanet görmek istiyoruz diyen Salman, konuşmasında: "Bizim günlük bir okuma programımız var mı? Ne kadar Kur'an oluyoruz ve mana itibariyle ne kadar ayet ezberliyoruz? Dünyadaki gelişmeriden haberdar mıyız? İslam dünyasındaki gelişmeleri takip edebiliyor muyuz? Kısaca toplumu ilgilendiren tüm konularda, okuyup, fikirlerimizi beyan edebiliyor muyuz? " diyerek din görevlilerinin okuması gerektiğine dikkat çekti. 
Salman konuşmasına şöyle devam etti: "Okumak bir ihtiyaçtır diyoruz ama yapılan araştırmalarda Türkiye'de okuma oranında hiçte iç açıcı değiliz; ihtiyaçlar sıramasında okuma ne yazık ki 235. sırada. Oysa Diyanet yayıncılık adına bizlere çok imkanlar sunmakta. Bu gün hamdolsun basılı yayınlar adına gerek yayın kalitesi, gerek içerik kalitesi gerekse de basım kalitesinde çok ileri seviyeye ulaştı, hatta piyasa yayıncılıkla kıyaslanamaz bile. Hamdolsun ki, Dini yayıncılık olarak alnımız açık yüzümüz ak diyebiliriz."
 
Konuşmasının son bölümünde Diyanet TV'ye yer ayıran Salman "16 Haziran 2015'te yayına başlayan Diyanet TV, kurumun yüz akı haline geldi. 18 saat yayın yapan Diyanet TV bu gün artık 24 saat yayın yapacak standartlara sahip oldu. Tamamen kendi personelimiz ve kendi teknolojimizle sürdürdüğümüz Diyanet TV yi Ankara'ya gelen din görevlilerinin mutlaka ziyaret etmesini isterim. Yine Diyanet radyo da artık Türkiye'nin 81 ilinde ileri ses kalitesiyle yayın yapmakta. Diyanet Başkanlık merkezinde üç katlı dev gibi bir kütüphanemiz var görmenizi tavsiye ederiz." dedi.
 
Dini Yayınlar Genel Müdürü Sayın Yüksel Salman'ın görme engellilere bir de sürprizi oldu. " Bu yıl ilk defa Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde 2000 tane görme engelli çocuğumuza çocuk dergimizi göndereceğiz." dedi. Salman Dini Yayımcılık olarak engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarından da bahsetti.
 
ProGram son olarak Malatya İl Müftüsü Sayın Ümit Çimen'in "Ançak içinden aydınlananlar dışına ışık verir" dediği konuklarına çiçek takdimiyle sona erdi. Katılımcılar da Müftü Çimen'e bu organizasyondan dolayı teşekkür etti. Dinleyicilerin bu buluşmadan çok memnun olduğu gözlendi.
 
Dinihaberler.com olarak, Diyanet'in merkez taşra buluşmalarının personelin motivasyonunu artırdığını söyleyebiliriz. Bu konuyla Sayın Yaşar Yiğit'in konuşmasıyla ilgili haberlerimizin devamı gelecektir. Bizi takip etmeye devam edin.


 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
imam 2015-03-11 16:32:44

Sayın Genel Müdürüm, iyi işte biz de okumak istiyoruz. Şu bazı kurum personeline uygulanan sınavsız lisans tamamlama hakkını bizlere de reva görseniz de aynı haktan biz de yararlansak fena mı olur?

Avatar
Kiyam 2015-03-11 16:44:04

inadina okumayacagiz

Avatar
İlçe Müftüsü 2015-03-11 16:50:12

okuayana hangi teşviki yaptınız ki, kaçtane master bitirmiş, doktıra yapmış personel var,,,hepsi kıyıda köşede....alacağınız adamlar bunları çeyreği bile etmezken hangi okumadan bahsediyorsun sayın müdürüm....Sayın genel müdürüm

Avatar
vaiz mehmet 2015-03-11 17:49:11

okuyanları Diyanet nasıl taltif ediyor.varmı bir istitastik.....okumanın kıymetini takdir edenler söyler.....

Avatar
haydar danacı 2015-03-11 18:11:00

okumanın diyanette ne gibi bir avantajı var......örneğin...lisans mezunu vaizler.....lisans mezunu imamlar.....master yapan vaizler...eğitim merkezi okuyan vaizler....doktora yapan Vaizler....bunların ortaokul lise veya yüksek okul mezunu müeezinden ve imamdan bir farkları varmı.....yok...o zaman kim niçin okusun.

Avatar
Seyfullah 2015-03-11 18:56:50

Neyi okuyalım mbsts sınavındanda anlaşıldığı gibi papazların hayatınımı akıl vermeyin okuyoruz elhamdulillah

Avatar
İlim mi... 2015-03-11 19:24:00

Şübe Müdürü atamalarında Eğitime verilen kıymeti çok iyi gösterdiniz Sayın Müdürüm Allah razı olsun....

Avatar
Sofu İmam 2015-03-11 19:49:43

okumaya gerek yok...biz zaten Allah rızası için sabahlara kadar kura'nı evimizde kimselerin görmedikleri kuytularda meleklere okuyoruz....MSBTS sınavını çıkarıp işi riyaya döken Diyanettir.İşi Diplomaya döken yine diyanettir.