Paralel yapı ve onun güdümündeki medya Görmez’i yıpratmaya çalışıyor
Bir süre önce Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in İran ve Suudi Arabistan ziyaretlerinde İslam dünyasına birlik çağrısı yapmasından rahatsız olan küresel güçler Görmez’i hedef tahtasına koydu.

Bunu da Paralel yapı ve onun güdümündeki PKK medyası üzerinden yürüten küresel güçler Görmez’in resmini kullanarak “Diyanet’ten skandal fetva; Öz kızına şehvetle bakmak haram değil” yalan haberini yaymaya çalıştı. Fetva iddiasını Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş yayınladığı yazılı açıklamayla yalanladı. Fetva sitesinin hacklendiğini söyleyen Keleş sorumluların en kısa sürede adalete teslim edeceklerini duyurdu.

13 YILLIK YALAN

Ayrıca dün Paralel yapı ve onun güdümündeki medya, 2003 yılındaki çarpıtma bir haberi tekrar ısıtarak Diyanet İşleri Başkanı Görmez’e karşı kullanma yoluna gitti. FETÖ terör örgütü güdümündeki medya organının Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Vekili Zeki Sayar’ın Rize Müftüsü iken “Rize’de afetzedeler için verilen bursu kızı ve müftülük çalışanları için kullandı” haberini 13 yıl önce de yaptığı ortaya çıktı. O dönemde idari ve adli soruşturma kapsamında Zeki Sayar’ın böyle bir şey yapmadığı ispat edildiği halde, paralel medya ve uzantıları sanki yeni söylenmiş gibi sunmaya çalıştı. Öte yandan birkaç gün önce kendilerine “yeryüzü kadınları” adını veren PKK yandaşı bir grubun Diyanet önünde eylem yaptığı ve bunu sadece paralel yapının haber ajansı olan Cihan’ın haberi yayınladığı görüldü. 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
reis 12 ay önce

biz erdoğan'a dik dur eğilme bu millet seninle dedik. şimdi de reise diyoruz

Avatar
fatih islam 12 ay önce

reis sakın üzülme bizler seni seviyoruz senide biliyoruz seninleyiz

Avatar
Kuran kursu hocası 12 ay önce

Tek amaçları milleti bölmek Başkanımızın arkasındayız asla bu yalanlara inanmıyoruz