Prof. Dr. Yavuz Ünal Ordu'da!

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal "Modern dönemin en önemli sorununa akademik bir bakış için" Ordu'ya Geldi

Prof. Dr. Yavuz Ünal Ordu'da!

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal "Modern dönemin en önemli sorununa akademik bir bakış için" Ordu'ya Geldi

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
12 Haziran 2016 Pazar 23:09
Prof. Dr. Yavuz Ünal Ordu'da!
banner221
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal, bir dizi etkinlik ve programa katılmak üzere memleketi ordu'ya geldi. 

Başkan yardımcısı Prof. Dr. Ünal, Diyanet İşleri Başkanlığınca her ramazanda ülke genelinde yürütülen ve başkanlık merkez teşkilatı üst düzey yöneticilerinin illere dağılarak vaaz ve irşat faaliyetleri yürüttüğü  “Ramazan Buluşmaları”  programları için orduya geldi.

 Başkan yardımcısı Yavuz Ünal Diyanet İşleri başkanlığı irşat programı çerçevesinde geldiği orduda ilk olarak il Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu’nu ziyaret etti. Müftülük makamında gerçekleşen nezaket ziyaretinde İl müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu yaptığı açıklamada‘yeni görevi nedeniyle kendilerini tebrik ediyorum, kendileri için,  Diyanet camiası ve İslam dünyası için Yavuz Ünal hocamızın yeni görevinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Ayrıca bütün Ordulu hemşerileri adına da kendileri de bir Ordulu olan sayın başkan yardımcımıza tebriklerimi sunuyorum’ şeklinde konuştu. Daha sonra Müftü Kolukısaoğlu tarafından Başkan yardımcısı Ünal’a orduda yürütülen din hizmetleri ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunuldu. 


Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal
Müftülük makamında gerçekleşen nezaket ziyaretinde kısa bir açıklama yapan Prof. Dr. Yavuz Ünal, ‘Diyanet işleri Başkanlığımız son derece yoğun bir çalışma ve gayretin içerisindedir. Ordu ilimizde ramazan buluşmaları çerçevesinde bir takım programlarımız olacak. Ayrıca Dekanı olarak halen görevli olduğum Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültemizce düzenlediğimiz "Kişilik ve Karakter İnşasında Dinin Yeri"  adlı Uluslararası sempozyum vesilesi ile ordumuzda bulunan ülkemizin ve İslam dünyasının çok saygın alimleri ile de bir arada olacağız. Rabbim burada yapacağımız çalışmaları hayırlara vesile eylesin.

İçerisinde bulunduğumuz rahmet, bereket, af ve mağfiret iklimini bütün müminler birlikte, kardeşçe doyasıya yaşayabilmemizi ve feyzinden, bereketinden yeterince istifade edebilmemizi niyaz ediyorum. 20 Haziranda başlayacak olan Yaz Kur’an Kurslarını çok ama çok önemsiyoruz. Bu konularla ilgili ordu ilimizde programımız dâhilinde din hizmeti yürüten bütün görevlilerimizin katılımı ile bir toplantı yapıp istişare edeceğiz zaten. Ayrıca bende bir Ordulu olarak burada bulunmaktan son derece mutluyum, hemşerilerimin, bütün vatandaşlarımızın ve İslam âleminin ramazan ayını bir kez daha tebrik ediyor, herkese selam ve saygılarımı sunuyorum’ şeklinde duygu ve düşüncelerini ifade etti. 


 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 12.06.2016 23:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220