Saadet Partisi'nden Diyanet'e tam destek!
İriş, partisinin il başkanlığında düzenlenen toplantıda bir gazetecinin, "bazı internet sitelerinde Din İşleri Yüksek Kurulu'nun verdiği iddia edilen fetvaya ilişkin çıkan haberlerle" ilgili sorusu üzerine, haber kirliliğinin yoğun olduğunu söyledi.

Böyle bir olayın akla, mantığa ve dine uymadığını ifade eden İriş, şunları kaydetti:

"Her kurumun kendine göre zorlukları vardır. Bu benim şahsi kanaatimdir. Son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanlığı, olabildiğince topluma yararlı olma ve fonksiyonları geliştirme noktasında çok büyük gayret içerisinde. Bir açılım var. Her kesime ulaşmaya çalışıyor. Dolayısıyla ben şundan biraz endişe ediyorum. Diyanet İşleri Başkanımız gayretli bir şekilde çalışıyor. Elinden geldiği kadar bahsedilen yaralara çözüm üretmeye, topluma faydalı olmaya çalışıyor. Sanki bazı mahfillerde bu başkanın önü kesilmek isteniyor gibi geliyor bana."

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Abdullah 12 ay önce

Bütün şuurlu Müslümanlar diyanet işlerine ve Başkan'a hayırlı çalışmalarından dolayı destek olmalı.Tşkler saadet

Avatar
Muhammed musab 12 ay önce

Allah razı olsun Saadet Partisinden ve tüm Milli Görüşçülerlerden. .

Avatar
Muhammet 12 ay önce

Diyanet müftüleri ele almali bir imam nakilsinavina girer daha sonra sen şu camii tercih yap şunu yapma dememelidir ve o camiye tercih yapma oranin yeri hazir deme hakkina sahipmidir bunakil sinavlarda büyük torpiller oynanmaktadir bunun önüne geçilmelidir nice imamhatiplerimi liyakatli tashihi hurufu bitirmiş köylerde görev yapmaktadir

Avatar
erbakan 12 ay önce

diyanet bizim gözbebeğimizdir. Allah m.görmez ve tüm camiadan razı olsun