Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezinde Mezuniyet sevinci

 

Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi tarafından düzenlenen 24. dönem İhtisas Kursiyerleri Mezuniyet Programı tamamlandı.

Selçuk Dini İhtisas Merkezi üçü bayan, on Kazakistan vatandaşının da katıldığı kurstan kırk iki kursiyer daha mezun etmenin sevincini yaşadı.

An itibariyle İhtisas Merkezinden 749 Yüksek İhtisas Kursiyeri, 12 Aşere Takrip Tayyibe ve 131 Tashih’i Huruf olmak üzere toplam 892 kursiyer mezun oldu.

Törene Konya Valisi sayın Muammer Erol, Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Vali Yardımcısı Fahri Oluk, Karatay Kaymakamı Bekir Yılmaz, Meram Kaymakamı Nuh Mete Hamurcu, Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ve Selçuk Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi dekanı Prof. Dr. Halit Çalış, İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri Kurucu Müdürü Dr. Ahmet Baltacı, eğitim merkezine emek veren hocalardan Dr. Nurittin Boyacılar ve seçkin bir davetli topluluğu katıldı.

Mezuniyet merasimi, protokol konuşmalarının ardından emektar hocalardan D. Ali Karabacak Beye plaket takdimi ve mezunlara diplomalarının verilmesi sonrası Muhaddis Prof. Dr. Muhammed Avvame Hocanın “Sünnetin Hücciyeti” konulu konuşması ve yemek ikramı ile son buldu.

 

Kaynak: Dinihaberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
kullu beles 7 ay önce

Orada güzel insanlar vardı. Hepsi birbirinden güzel.Arkadaşlarımız da güzeller.yedi güzel adam gibi. Ancak Güneş ve Hasan hocaların izleri bu kadar basit şekilde silinmemeliydi.Konya ihtisas evimiz hocaları babamızdan kıymetlidir. Babaya vefa harika oldu. Nureddin hocamızın duası misk tadında. Avvame hoca manen değer kattı. İyi oldu, tazeledi gonuller. Devamı daim olsun inşAllah. Ümmet çelik gibi imanlı hoca bekliyor. Dışarıya hoş geldiniz arkadaşlar.