TDV ve Diyanet  aynı gaye için çalışan kurumlardır
Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın aynı gaye için hareket eden iç içe kurumlar olduğunu söyledi.

TDV Genel Müdürlüğü devir teslim töreninde konuşan Prof. Dr. Görmez, Diyanet ve vakfın iç içe aynı gaye için hareket eden müesseseler olması için her türlü gayreti gösterdiklerini belirterek, "Hamdolsun, hayalimiz bu iki müessesemizin birlikte bütün insanlığa, coğrafyamıza hizmet etmesiydi. Bu da gerçekleşti" dedi.

Kilis'e yaptığı ziyareti anlatan Başkan Görmez, "Sınırın diğer tarafında 130 bin insan yaşıyor. Çocuk, yaşlı, kadın. Hiçbir insani hayatın olmadığı bir yer. Su, taşıma su. Türkiye Diyanet Vakfı olarak hamdolsun burada günde 10 bin insana sıcak yemek ve günde 40 bin ekmeği dağıtıyoruz. Dünyanın her tarafında bu hizmetleri yapmaya başladık. Cenab-ı Hak çok daha büyük hizmetler yapmayı nasip etsin" diye konuştu.

Başkan Görmez: “Diyanet Ve Tdv Aynı Gaye İçin Çalışan Kurumlardır”


Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne atanan İsmail Palakoğlu'na yeni görevinde başarılar dileyen Görmez, "Her iki müessesenin birlikte aynı gayeye yönelmesi önem arz ediyordu. Türkiye Diyanet Vakfı'ndaki tecrübesini, gayretini, Diyanet'te göstermesini de istedik. İnşallah hizmetler aynı şekilde, aynı hızla devam edecek. Diyanet ile vakfımız arasındaki irtibat çok daha artmış olacak" ifadesini kullandı.

Başkan Görmez, Türkiye Diyanet Vakfı'nın yeni Genel Müdürü Mustafa Tutkun'a da görevinde başarılar diledi.


Anahtar Kelimeler:
DiyanetTDV

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
The imam 7 ay önce

Allah aşkına vakıf lojmanından kira almasını bilen ancak tadilat tamirata gelince imam ve cemate yüklenen bir kurumdan bahsediyorsunuz