TDV Yayınevi Malatya'da Yeni Bir Ekol Başlattı

Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Yayınevi Türkiye'ye İlkleri Yaşatıyor...

TDV Yayınevi Malatya'da Yeni Bir Ekol Başlattı

Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Yayınevi Türkiye'ye İlkleri Yaşatıyor...

Yeşim BALÇİÇEK
Yeşim BALÇİÇEK
03 Mart 2016 Perşembe 11:47
TDV Yayınevi Malatya'da Yeni Bir Ekol Başlattı
banner221

 

DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK


Malatya Kitaba Doydu
 
Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevi Malatya'da 26. şubesini henüz yeni açmasına rağmen müthiş bir ilgi gördü. Türkiye'de dizayn edilen kafe-kitap formatında bir ilk olan ve nezih bir ortamda Malatya'lılara merhaba diyen Yayınevi, kısa zamanda  halkın yoğun uğrak merkezi haline geldi. 
 
Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen'in titizlik gösterip özenle üzerine düştüğü Yayınevi,  her gün yüzlerce okura hitap ediyor. 
 
Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevi, Başkanlığı'n yayınlarının büyük bir bölümünün ana dağıtıcısı olma özelliğine de sahip olan merkez, kafe ve kitap kokusunu bir arada görmek isteyenler için özel bir hizmet sunuyor.  


 
Mimarisi ile de göz dolduran Yayınevine gelen okurlar, bir yandan kitaplarını seçip diğer yandan da keyifle çaylarını yudumlamanın  huzurunu yaşıyor. 

 
Malatya Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevi şübesi sorumlu müdürü Turan Karadaş'tan aldığımız bilgilere göre,  Yayınevide  20 bine yakın kitap var. Ayrıca Başkanlık yayınlarının dışında yüzlerce kitap ve ansiklopedik kaynağı da bir arada barındırıyor. Görme Engelli kitapseverleri de düşünen yayınevi, raflarında engel tanımayanlara da fırsat sunuyor. 

 
Türkiye'de bir ilk ve öncü olma özelliğine sahip olan Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevi,  çocukları da unutmamış. Çocuk kütüphanesine özel bir bölüm ayırıp aynı zamanda oyun alanları ile de renklendiren yayınevi, okumayı eğlenceli bir oyuna dönüştürerek çocukların da gözde mekanı haline gelmeyi başarmış.
 
Edindiğimiz bilgilere ve izlenimlere göre,  yenilenen logosu ve ülke genelinde yaygın hizmet ağıyla Türkiye Diyanet Vakfı,  kaliteli  yayıncılığın zirveye yükselen ismi olmaya devam ediyor. Malatya'da da kısa zamanda halkın güvenle ziyaret edip kültürel ve modern bir dokunun harmanlandığı nezih bir buluşma noktası haline gelimiş bile.
 
Malatya kitaba doydu, darısı diğer şehirlere diyoruz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 16.09.2016 00:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220