Türkiye Diyanet Vakfı Bangladeş'te Yüzleri Güldürüyor
DİYANET VAKFI BANGLADEŞ’DE YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR

Türkiye Diyanet Vakfı Ramazan ayının bereketini paylaşmak üzere ekiplerini Bangladeş’e gönderdi. Vakıf düzenlediği iftar sofraları, dağıttığı gıda kolileriyle Bangladeş’te Ramazan sevincinin yaşanmasına vesile oluyor.

Öncelikle Bangladeş’in Başkenti Dakka’nın fakir bir mahallesinde gıda paketi dağıtımını gerçekleştiren ekip okul ziyaretlerinde de bulunarak öğrencileri sevindirdi.

Cox Bazar'da erkek öğrenci medresesinde 150 kişilik iftar yemeği veren Vakıf görevlileri aynı gün 80 kız çocuğunun kaldığı yetimhaneyi de ziyaret ederek, yetim çocuklara çeşitli hediyeler verdiler.

Bangladeş’in-Teknaf şehrinde giden Diyanet Vakfı görevlileri burada 500 aileye gıda dağıtımı yapıp, akşam da 200 kişilik iftar yemeği verdi.


Yaşanan zulüm ve işkencelere dayanamayıp ülkelerini terketmek zorunda kalan ve zor şartlarda kamplarda yaşayan Arakanlı mültecileri de sevindiren Diyanet Vakfı, Kutupalong kampında yaşan 1000 Arakanlı aileye gıda dağıtımında bulundu, akşamda 200 kişilik iftar sofrası kurdu.

Ramazan faaliyetlerinin yanısıra, Vakıf tarafından gönderilen uzman ekipler tarafından Türkiye’de okutulmak üzere ülkemize getirilecek öğrencilerin mülakatları da yapıldı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol