ABD'deki otobüslere İslam karşıtı reklam asıldı

ABD'de İslamofobi hız kesmiyor. Bu sefer de Philadelphia eyaletindeki

ABD'deki otobüslere İslam karşıtı reklam asıldı

ABD'de İslamofobi hız kesmiyor. Bu sefer de Philadelphia eyaletindeki

31 Mart 2015 Salı 07:25
ABD'deki otobüslere İslam karşıtı reklam asıldıABD'de Fi­lis­tin­li Müs­lü­man li­de­ri Ha­cı Emin el Hü­sey­ni ile Adolf Hit­ler'in yan ya­na ol­du­ğu bir res­min bu­lun­du­ğu ve üze­rin­de İs­lam kar­şı­tı ifa­de­le­rin yer al­dı­ğı rek­lam afi­şi­nin top­lu ta­şı­ma araç­la­rı­na asılması­na izin ve­ril­di.
 

Gü­ney­do­ğu Pen­sil­van­ya Ula­şım Yö­ne­ti­mi, İs­ra­il yan­lı­sı bir gru­bun sal­dır­gan reklam­la­rı­nı red­det­me­yi ge­rek­ti­ren po­li­ti­ka­sın­da de­ği­şik­li­ğe gi­de­rek, “Ya­hu­di Düş­man­lı­ğı: Kur'an'da var" baş­lık­lı afi­şin top­lu ta­şı­ma araç­la­rı­na ası­la­bi­le­ce­ği­ni be­lirt­ti.
 

Bu rek­lam­la­ra 1941 yı­lın­da çe­kil­miş olan Adolf Hit­ler'le Fi­lis­tin­li bir li­de­rin fo­toğ­ra­fı­nın da da­hil ol­du­ğu be­lir­til­di. Po­li­ti­ka­da­ki bu de­ği­şik­lik­le bir­lik­te ar­tık böl­ge­de Müs­lü­man kar­şıt­lı­ğı içe­ren afiş­ler top­lu ta­şıma araç­la­rın­da ra­hat­ça yer ala­bi­le­cek. Söz ko­nu­su afi­şin ise böl­ge­de ula­şı­mı sağ­la­yan 84 oto­bü­se asıl­ma­sı bek­le­ni­yor. Afiş­te, Müs­lü­man ül­ke­le­re ya­pı­lan yar­dım­la­rın ke­sil­me­si ge­rek­ti­ği bu sa­ye­de nef­re­tin önü­ne ge­çi­le­bi­le­ce­ği id­di­a edi­li­yor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.