Engelli çocuğa kelepçe taktılar
Katil İsrail askerleri, Batı Şeria'nın El Halil kentinde 11 yaşındaki Filistinli bir çocuğu gözaltına aldı. Olay, Filistinli çocukların devriye gezen askerlere taş atmasıyla başladı.

Filistinli çocuklara müdahale eden İsrail askerleri, 11 yaşındaki bir çocuğu yakaladı. Filistinli çocuk, 2 İsrailli asker tarafından elleri kelepçelenerek ve gözleri bağlanarak gözaltına alındı.

Direnmeye çalışan çocuğa karşı sert davranan İsrail askerleri, bölgedeki Filistinlilerin tepkisine rağmen çocuğu devriye aracının arkasına attı.

Babasının İsrail askerlerine çocuğunun zihinsel engelli olduğunu anlatmasının ardından, çocuk 15 dakika sonra serbest bırakıldı.

Görüntüleri yayınlayan İsrail İnsan Hakları Örgütü Betselem olayı kınadı. İsrail ordusu da, olayla ilgili inceleme başlatıldığını bildirdi.

İsrail askerleri geçen yıl da, 5 yaşındaki Filistinli bir çocuğu taş attığı gerekçesiyle yarım saat boyunca gözaltında tutmuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Karaman 2 yıl önce

bunlara hasta zaten...ne yaptıklarını biliyorlar...ama kendi idealizmlerini ve inançlarını gerçekleştirmek için bu vahşilere her yol mübahmış(!).....insanlık öldü mü?nedir siyonizmin hedefleri bütün bunları dünya alem öğrendi...önceden gizlice ölüm ve yaralama ve de korkutma işlerini yapıyorlardı...şimdi de aşikar yapıyorlar....artık herkes bunların ne mal olduğunu öğrendiler.....kınıyorum bu insanlık dışı davranışı....kahrolsun şu siyonizm ve de uşakları oldu mu kardeşimmmm....