Ermenistan'da cuma namazına izin yok
Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, düzenlediği basın toplantısında Ermenistan yönetiminden bekledikleri hoşgörüyü göremediklerini dedi.
 
ERMENİSTAN YÖNETİMİNDE HOŞGÖRÜ YOK
 
Erivan'daki tarihi Gök Cami'nin Müslümanlar için manevi öneminin bulunduğuna işaret eden Gülbey, "Ermeni vatandaşlar, ülkemizdeki ibadethanelerinde istedikleri vakit ibadet yapabiliyor. Hükümetimiz buna her vakit hoşgörü göstermiştir ancak aynı duyarlılığı Ermenistan yönetiminden alamadık maalesef" diye söyledi.
 
"GÖK CAMİİ'DE NAMAZ KILACAĞIZ"
 
Gülbey, şöyle devam etti:
 
"Kendi topraklarından göçe zorlanan Müslümanların torunları olarak masumane bir gezi ve ibadet talebinde bulunduk ancak Ermenistan devleti buna izin vermedi. Önümüzdeki aylarda bu talebimizi yeniden dile getirip başvurumuzu yenileyeceğiz. Atalarımızın zorla göç ettiği o topraklara gidene kadar hiç bir kuvvet bizleri bu yoldan döndüremeyecek. İnşallah o camide cuma namazını kılacağız."
Anahtar Kelimeler:
Cuma NamazıErmenistanIzin

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mustafa 2 yıl önce

bunlardan başka ne bekleyebiliriz ki.....yapacakları buydu zatennnnn.....değişmemeişler.....bizden değişmemizi bekliyorlar.....