Gezici BBC'den skandal Soma çarpıtmaları!
Gezi dönemi provokasyon yapan BBC Soma olayında yine sahne aldı. BBC, saldırıya uğrayan Audi marka aracın Başbakan Erdoğan’a ait olduğu yalanını haber yaptı.
 
Gezi olayları döneminde Türkiye ile ilgili birçok gerçekdışı ve provokatif habere imza atarak Türkiye’deki gelişmeleri dünya kamuoyuna yanlış aktaran İngiliz BBC, Soma’daki maden faciasında yeniden sahne aldı.
 
MAKAM ARACI YALANI
 
BBC web sitesinde paylaştığı haberde Başbakan Erdoğan’ın makam aracının saldırıya uğradığını ve geniş kitlelerce istifaya çağrıldığını yazdı. Ancak BBC’nin haberin videosunda da Audi marka ve sivil plakalı otomobili Başbakan Erdoğan’a ait gibi sundu. Ancak Başbakan’ın makam aracı Mercedes’ti.
 
SES MONTAJI
 
BBC, haberin videosunda ise ses montajı yaptı. Saldırılan araç geçerken duyulan yuhlama sesleri alınarak Başbakan’ın alkışlandığı bölümde kullanarak protesto gibi yansıtıldı.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
SIRF BELA 3 yıl önce

Bu İngiliz manyağının işi gücü bela çıkarmaktır. Zamanında Çanakkale de de bunların angut koyu Türk düşmanı çövür çörçilleri de ( Türkleri kastederek ) ' bunlara insan muamelesi bile yapılmaz ' dememişmiydi. Tarihini erken unutan, İngiliz manyağına sermaye de olur, oyuncu da, köle de, Allah bu İngiltere denen devleti ve bütün yöneticilerini yerin 7 kat dibine geçirsin, minyatür küçücük adalarını da suda boğsun!!!!!!!!!!!!