Geziciler duymasın
Tayland'da Prayut Chan-Ocha'nın su savaşlarında açık ve cinsel cazibeye neden olacak kıyafetlerin yasaklanmasını istemesi akıllara GEzi Parkı'nda "kürtajın devlet hastanelerinde yasaklanması" uygulamasını getiren iktidara karşı ahlaksız protestolar yapan gezicileri hatıra getirdi. 

"Diktatör" pankartları ile yürüyen gezicilerin Tayland'daki bu yasak hususunda ne diyeceği merak konusu oldu. 

Tayland’ın ordu kökenli başbakanı Prayut Chan-ocha yaklaşan Su bayramı (Songkran) süresince tenlerini çok gösteren yada çok seksi kıyafet giyen kadınların tutuklanacağını belirtti.

'Songkran' olarak bilinen Su bayramında halk sokaklara çıkıp birbirine su atarak eğleniyor.

Su bayramı sebebiyle milyonlarca turist de Tayland'a gidiyor.

Kadın ve Erkek Müşterek Hareketi Vakfı'nın yaptığı anketten su bayramına katılan kadınların yüzde 52'sinin cinsel istismara maruz kaldığı ve bu kadınların yüzde 86'sının durumdan rahatsız olduğu sonucunun çıkmasının ardından başbakan Chan-ocha açıklama yaptı.

"Bu Songkran'da kadınlar ve transeksüeller uygunsuz şekilde giyinmeyecekler ve araçların üstünde dans etmeyecekler. Bunları yapan olursa tutuklanacaklar hem de araç şoförleri dahil" diyen Chan-ocha bunun sebebinin ise ülkeye gelen yabancılara seksi kıyafetler giyen kadınların yanlış bir mesaj vermiş olması olduğunu söyledi.

Her yılın Nisan ayında gerçekleşen su bayramı tatilinin, 13-17 Nisan arasında olacağı da resmi bir yazı ile duyuruldu.

dha
Anahtar Kelimeler:
Tayland DansSu Bayramı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ismail 9 ay önce

Dini gitmiş haberleri kalmış bu sitenin ne diyelim bizde başka sitelere bakcaz anlaşılan