Haçlıllar'ın Ayasofya korkusu

Türkiye üzerine yaptıkları kara propagandayı son günlerde artıran Batı medyası, Avrupa Parlamentosu ve Papa'nın 1915 Olayları çıkışına karşı Türkiye'nin Ayasoyfa'yı cami olarak açacağını yazdı.

Haçlıllar'ın Ayasofya korkusu

Türkiye üzerine yaptıkları kara propagandayı son günlerde artıran Batı medyası, Avrupa Parlamentosu ve Papa'nın 1915 Olayları çıkışına karşı Türkiye'nin Ayasoyfa'yı cami olarak açacağını yazdı.

18 Nisan 2015 Cumartesi 06:00
Haçlıllar'ın Ayasofya korkusu
banner221
 
 
Türkiye üzerine yaptıkları kara propagandayı son günlerde artıran Batı medyası, Avrupa Parlamentosu ve Papa'nın 1915 Olayları çıkışına karşı Türkiye'nin Ayasoyfa'yı cami olarak açacağını yazdı. Haberin sonuna da "Ama Türkiye'de laik ve çağdaş gençlik, Ayasofya'nın cami olmasına asla müsaade etmeyecektir" notu eklendi.
 
Yahudi patronlu, İngiliz merkezli, Kraliçe'nin emrindeki medya organları son günlerde artırdığı Türkiye kara propagandasını dün de sürdürdü. Economist dergisi son sayısındaki başyazısında "Türkler, soykırım kelimesi üzerinde tartışmaktansa Ermeniler ile ilişkilerini düzeltmeli" yorumunu yazarken, Financial Times gazetesi de Avrupa Parlamentosu'nun soykırımı kabul etmesini haklı buldu. Guardian gazetesi ise Türkiye'nin Çanakkale Şavaşı'nın 100. yıl anma törenlerini 24 Nisan'da organize ederek, "Ermeni Soykırımı'nın 100. yıldönümünü hor görmek" ile suçladı ve Türkiye'nin bu nedenle rezil olduğu belirtti. 
 
AVRUPA, İZİN VERMEZMİŞ 
 
Times gazetesi olaya farklı bir açı getirerek Papa ve Avrupa Parlamentosu'nun açıklamalarından sonra Ankara'da çok gizli bir üst düzey toplantı yapıldığını ve Türkiye'nin bu çıkışlara karşılık Ayasofya'yı camiye çevireceğini yazdı. Tom Coghlan imzalı haberde, Türkiye'de laik kesimin ve Batı ülkelerinin ise buna müsaade etmeyeceği belirtildi. Yazıda "Her geçen gün yaşam hakları ellerinden alınan Türkiye'nin çağdaş ve modern gençlerinin bu gerici anlayışa sahip çıkarak Ayasofya'nın cami yapılmasına karşı geleceği" ifadeleri kullanıldı. Coughlan, Ayasofya'nın camiye çevrilme isteğine Batı dünyasının da şiddetle karşı çıkacağını yazdı.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
asrı saadet 2015-04-18 12:36:30

TÜRKİYENİN HUZURU AYASOFYA YA KİLİTLENMİŞTİR ORASI AÇILMADIKÇA TÜRKİYE HUZUR BULAMAYACAK.

Avatar
bosmanli torunlari 2015-04-18 13:42:08

Birak batiyi avrupayi Osmanlinin savaş meydanlarinda geberttigi bataklık lara gomdugu haclilarda dirilse ayasofyanin camii olmasina engel olamazyacaklar

banner220