İngiltere'de Sübhanallah yazılı otobüsler
İngiltere'de İslami yardım kuruluşu Islamic Relief, Ramazan'da Suriyeli mültecilere yardım toplamak için başlattığı bir kampanya çerçevesinde beş kentte belediye otobüslerine "Sübhan Allah" yazılı ilanlar verecek.  

Islamic Relief, “Tanrı’nın tüm olumsuz sıfatlardan uzak olması” anlamına gelen “Sübhan Allah” posterlerinin İslam’a yönelik olumsuz yaklaşımların ortadan kalkmasına yardımcı olmasının umulduğunu vurguladı.
Kampanya çerçevesinde Londra, Birmingham, Manchester, Leicester ve Bradford kentlerinde bu ay sonundan itibaren yüzlerce otobüs bu posterleri taşıyacak.
‘İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ’ KAMPANYASI OLARAK DEĞERLENDİRİLEBİLİR
Islamic Relief’in İngiltere sorumlusu İmran Madden, kampanyayla ilgili olarak “Bu bir anlamda, iklim değişikliği kampanyası olarak değerlendirilebilir. Çünkü bu ülkedeki uluslararası yardım ve Müslümanlara yönelik olumsuz havayı değiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.
Madden, “Uluslararası yardım son 15 yılda aşırı yoksulluk içinde yaşayan insanların sayısının yarı yarıya azaltılmasına yardımcı oldu. İngiltere’deki Müslümanlar, Ramazan’da yardım örgütlerine 100 milyon sterlinden (yaklaşık 144 milyon dolar) fazla para bağışlıyor” diye konuştu.

İLK MÜSLÜMAN BELEDİYE BAŞKANI İŞE ‘OTOBÜSLE’ GİTTİ
Öte yandan, bugün görevine başlayan ve tüm dünyada olay yaratan İngiltere’nin ilk Müslüman belediye başkanı Sadık Khan, işe otobüsle geldi. İlk iş gününde sevgi gösterileriyle karşılanan Khan, Türk kökenleriyle dikkatleri üzerine çeken ve 8 yıldır koltuğunu kimseye kaptırmayan Muhafazakar Partili Boris Johnson’u koltuğundan etmişti.

Sadece Londra’nın değil, büyük Avrupa başkentlerinde de göreve gelen ilk Müslüman belediye başkanı olan Sadık Khan, oyların yüzde 57’sini alarak İşçi Partisi’nden aday olmuştu.

 
Anahtar Kelimeler:
İngiltereKhanSübhanallah

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
kerem 7 ay önce

Helal olsun ingilterede yapmis. Bizim Türkiyede yapsalar ortaligi ayaga kaldirirlar